Domenec Torrent: Galatasaray hataydı

Domenec Torrent, Galatasaray'da çalıştığı kısa dönemi hata olarak görüyor.

NTV Spor 05.11.2022 - 19:29
AP

Galatasaray'ın eski teknik direktörü Domenec Torrent, verdiği röportajda sarı-kırmızılı ekipteki dönemiyle ilgili konuştu.

Geçen sezon Fatih Terim ile yollarını ayıran Burak Elmas yönetimi, Torrent'i göreve getirdi ancak sezon sonunda yönetim de değiştikten sonra İspanyol çalıştırıcıyla yollar ayrıldı.

Goal'e konuşan Torrent, Galatasaray dönemini bir hata olarak değerlendirdi.

Domenec Torrent ne dedi?

"Türkiye'deki sorun her hafta maçı kazanmaya odaklı yaşam tarzı. ABD ile kıyaslıyorsanız Türkiye'ye göre ABD daha iyi imkanlara sahip.

"Takımınızı geliştirmek için zamanınız var, net bir stil oluşturmak için zamanınız var ama Türkiye'de bu neredeyse imkansız. Sezon öncesi kamp döneminin benim için çok önemli olduğunu vurguladım."

"Sezon öncesi döneme ihtiyacım var... Oyuncularınızı ikna etmek istiyorsanız, bu en iyi zaman. Bu benim için önemli. Sezon ortasında takım almaya karar vermek ve o dönem ortasında Galatasaray'a gitmek bizim için büyük bir hataydı."

"Bazı teklifler var. Kısa süre içinde yeniden göreve başlamak istiyorum. MLS olmasa bile başka ülkelerden bazı teklifler var."

"Şu anda yeniden çalışmak istiyorum. ABD'de olmak büyük bir zevk. Şu anda MLS'in kolay olmadığını biliyorum ve bazı hocalar görevinden ayrılsın diye burada fırsat kovalamıyorum."

"Bunun için burada değilim.Birkaç hafta içinde tekrar çalışmayı bekliyorum çünkü benim için çok önemli. Bir koç olarak çalışmayı ve ekibimi de seviyorum ve sanırım tekrar çalışmaya hazırız."

Sayfa Yükleniyor...