Dursun Özbek: Hedefimizde küçülme yok

Galatasaray'ın başkan adaylarından Dursun Özbek göreve gelmeleri halinde küçülmeye gitmeyeceklerini belirterek, "Küçülmenin Galatasaray'a yakışan bir şey olmadığını belirtmek isterim" dedi.

NTV Spor 05.06.2022 - 11:58

Galatasaray'ın başkan adaylarından Dursun Özbek, Kalamış Tesislerinde tanıtım toplantısı düzenledi.

Sarı-kırmızılı kulübün eski başkanlarından Özbek, aday olmasındaki en büyük etkenin, dostlarının "Şimdi değilse ne zaman?" şeklindeki söylemleri olduğunu dile getirdi.

11 Haziran'daki seçimlere hazırlanan Özbek, küçülmeye gitmeyeceklerini de vurguladı.

Dursun Özbek ne dedi?

"Galatasaray'ın geleceğini belirleyecek çok zorlu günlerden geçiyoruz. Bildiğiniz gibi dünyamız ekonomik buhranın içinde kavrulurken gerek pandemi koşulları ülkemizin etrafındaki savaşlar ekonomi dahil her şeyi etkiledi."

"Şartlar ne olursa olsun ne kadar zorlu olursa olsun, Galatasaray'ın misyonunu yerine getirmesi için hiçbir şey engel olamaz. Şöyle hayal ediyorum; 1905'te Ali Sami Yen ve arkadaşlarının kurduğu takım ne badirelerden geçmiş... ama faaliyetlerini hiçbir zaman durdurmamışlar ve zaferlerle taçlandırmışlar."

"Galatasaray'ın bir misyonu var. Olimpik sporların ülkemize gelmesi için öncülük etmiş bir kulübüz. Hiçbir zaman zorlu şartlara boyun eğmemiş, şartlar ne olursa olsun zaferle çıkmış bir kulübüz. Hiçbir zaman şartları bahane etmeyeceğiz. Galatasaray'ın en üst noktaya çalışmak için birlikte çalışacağız. Hedefimizde küçülme yok, küçülmenin Galatasaray'a yakışan bir şey olmadığını belirtmek isterim. Galatasaray'ı zirveye taşımak için gereken fedakarlıkları hep birlikte yapmamız lazım."

"Aday olmamdaki en büyük etkenlerden biri de dostlarımın sürekli beni 'Şimdi değilse ne zaman?' diye uyarmaları. Öyle bir seviyeye geldi ki; bunu reddetmek, Galatasaray'a ihanet etmek gibi hissettirecekti."

Sayfa Yükleniyor...