Efsane stada veda mı ediyorlar?

Fransa Ligi'ne son yıllara ambargo koyan Paris St-Germain, maçlarını oynadığı Parc de Princes konusunda Paris belediye başkanı ile anlaşmazlığa düştüğü için ayrılma tehdidinde bulundu.

NTV Spor 15.01.2023 - 20:19

PSG, maçlarını 1974'ten bu yana Paris'in simgelerinden 47 bin kişilik ünlü Parc de Princes Stadı'nda oynuyor. Başkent temsilcisi, stadın ciddi yenilenmeye ihtiyacı olduğunu ve bunun için 500 milyon Euro'luk bir kaynak gerektiğini açıkladı. PSG yönetimi yenilenmeyi yapmak istiyor; ancak stadın kendilerine satılması şartını koşuyor.

Le Parisien gazetesi, planın hazırlandığını ancak Paris belediye başkanının buna izin vermediğini yazdı. Belediye cephesinden "Parc de Princes satılık değildir ve satılmayacak" açıklaması geldi.

PSG, vergi mükelleflerin parasına yazık olacağı gerekçesiyle karara sert tepki gösterdi. PSG cephesi, yenileme ve ardından kapasite artışına gidilmesiyle; kulübün, Avrupa'nın önde gelen kulüpleriyle aynı miktarda veya daha fazla gelir elde edeceğini savundu. İzin verilmemesi durumunda da stadı başka bir yere taşımayı da içeren plan üzerinde seçenek geliştirilebileceği bildirildi.

PSG'nin bir sözcüsü konuyla ilgili olarak, "Paris belediye başkanının PSG'yi ve taraftarları Parc des Princes'ten uzaklaştıracak bir pozisyon aldığını duymak şaşırtıcı ve hayal kırıklığı yaratıyor. PSG ve Parc de Princes, Paris'in kökenlerinin ve şanlı tarihinin bir parçası. PGS, stat için 85 milyon Euro'dan fazla yatırım yaptı. 500 milyon Euro'luk bir yenileme PSG'nin büyümesini ve Avrupa'nın üst düzey kulüpleriyle yarışmasına katkı sağlayacak. Bu büyük yatırımı Parc des Princes, PSG'nin olursa yaparız. Belediye başkanının uzun süredir sürdürdüğümüz satış görüşmelerini aniden ve kesin kez sona erdirmesi ne yazık ki bizi alternatif seçenekler geliştirmek zorunda bırakıyor" dedi.

Sayfa Yükleniyor...