Emiliano Martinez kendisini Messi ile karşılaştırdı

Arjantin Milli Takımı ile Dünya Kupası'nı kazanan Emiliano Martinez, Lionel Messi ile aynı seviyede olduğunu söyledi. Martinez, "Çocukların yarısı Messi olmak isterken diğer yarısı da şimdi kaleci olmayı arzuluyor." dedi.

NTV Spor 03.03.2023 - 13:32

Arjantin Milli Takımı'nın Copa America ve 2022 Dünya Kupası zaferinde takımın bir parçası olan Emiliano Martinez kendisini Lionel Messi ile karşılaştırdı.

Katar'da gerçekleşen Dünya Kupası'nın sembol isimlerinden birine dönüşen Martinez, Arjantin'de halk kahramanına dönüşen Messi ile aynı seviyede olduğunu düşünüyor.

"Çocukların yarısı kaleci olmak istiyor"

Aston Villa kalecisi, BT Sport'ta düzenlenen bir podcast yayınında şunları ifade etti:

"Babamın dediği gibi gökyüzüne dokundum. Çocukların yarısı Messi olmak isterken diğer yarısı da şimdi kaleci olmayı arzuluyor. Bu benim için gurur verici bir an. FIFA En İyi Kaleci ödülü ile beni tatmin etmiyor. Her zaman bireysel ödüllerden nefret etmişimdir. Dünya Kupası'nda gördükleri nedeniyle Küçük çocuklar, artık kaleci olmaya çalışıyor ve bu durum beni tatmin ediyor."

Emiliano Martinez, 2011'den bu yana birçok kez Arjantin Milli Takımına çağrıldı ancak kaleyi tam anlamıyla devralmadı. Haziran 2021'de ilk kez milli takım formasını Dünya Kupası elemeleri maçında Şili'ye karşı giydi.

2021 Amerika Kupası'nda da kaleye geçti. Martinez, Brezilya'yı 1-0 yendikleri Amerika Kupası finalinde kalesini gole kapattı. Tangocular, 10 yıl sonra ilk Amerika Kupası'nı kazanırken; Martinez, turnuvanın en iyi kalecisi seçildi.

Sayfa Yükleniyor...