"Emre Belözoğlu çok özel biri"

Leo Duarte, Başakşehir'e transfer olarak kariyerinin en doğru kararlarından birini verdiği söyledi. Duarte, teknik direktör Emre Belözoğlu'yla ilgili ise, "Çok özel biri. Saha içinde ve dışında bize çok güveniyor. İyi bir futbol felsefesi var." dedi.

NTV Spor 03.10.2022 - 15:27
Anadolu Ajansı

Medipol Başakşehir'de Leo Duarte, Türkiye Futbol Federasyonu'nun Tam Saha dergisine açıklamalarda bulundu.

Transfer sürecinde Başakşehir'in en ciddi teklifi yapan takımlardan biri olduğunu belirten Duarte, "O zamanlar İtalya'daydım. Bazı teklifler aldığım doğru ancak ben İtalya'da kamlayı istemiyordum. Süre alabileceğim bir kulüpte oynamak amacındaydım. Başakşehir de bana en ciddi teklifi yapan kulüplerden bir tanesiydi. Her şey çok olumlu geçti bu süreçte. Başakşehir'e gelmek benim kariyerimle ilgili doğru verdiğim kararlardan bir tanesidir." ifadelerini kullandı.

▶ SÜPER LİG HABERLERİ

Brezilalı oyuncu, Başakşehir Teknik Direktörü Emre Belözoğlu'ndan övgüyle bahsederken şunları söyledi, "Emre Belözoğlu çok özel biri. Geçmişe bakıldığı zaman da dünya ve Avrupa futbolunda çok iz bırakmış bir futbolcu. Henüz yolun başında olmasına rağmen antrenör olarak da iyi bir yol aldığım gözlemlenebilir. Saha içinde ve dışında bize çok güveniyor. İyi bir futbol felsefesi var. Sadece Türkçe değil, diğer dilleri de çok iyi konuşması itibariyle yabancı oyuncularla çok iyi bir ilişki içerisinde olduğunu söyleyebilirim."

2020/21 sezonunda takımd kiralık olarak forma giyen Leo Duarte, sezon başında bonservisiyle Başakşehir'e transfer olmuştu. Bu sezon 6 maçta süre alan 26 yaşındaki stoper, gol veya asist kaydedemedi.

Sayfa Yükleniyor...