Transfer Haberi | Endrick için favori PSG

Brezilya ekibi Palmerias'ın genç yıldızı Endrick, Paris Saint Germain'e yakın. PSG, Palmerias'a ilerleyen günlerde yeni teklifini sunacak.

NTV Spor 28.11.2022 - 19:03

Fransa Ligue 1'de namağlup liderliğini sürdüren Paris Saint Germain'de transfer çalışmaları sürüyor.

ESPN'de yer alan haberde, Palmerias'ın 45 milyon Euroluk teklifi reddetmesinin ardından Paris Saint Germain'in ilerleyen günlerde yeni bir teklif sunacağı aktarıldı.

⚽ FUTBOL HABERLERİ

Avrupa'dan birçok devinin listesinde yer alan Endrick için Palmerias'ın 60 milyon Euro talep ettiği, Paris Saint Germain'in ise bu takımlar arasında transferde favori olduğu kaydedildi.

Takımın Brezilyalı yıldızı Neymar'ın da transferde rol oynadığı ve Endrick'i Paris Saint Germain'e transfer olması için ikna etmeye çalıştığı ifade edildi.

Transfer hemen gerçekleşmeyecek

Palmerias'ın 16 yaşındaki yıldızı Endrick, henüz 18 yaşında olmadığı için herhangi bir Avrupa takımına 2024 yılından önce transfer olamayacak. Genç oyuncunun kulübüyle sözleşmesi 2025 yılında sona eriyor.

Barcelona Teknik Direktörü Xavi Hernandez, Endrick'i transfer etmek istediklerini açıklamıştı. Brezilyalı oyuncuyula Chelsea ve Real Madrid de ilgileniyor.

Bu sezon 14 maçta süre alan Endrick, 9 gol ve 1 asistle oynadı.

Sayfa Yükleniyor...