Fatih Karagümrük'ten stat açıklaması

Süper Lig ekiplerinden Fatih Karagümrük, yeni stadyum yeri için yaptıkları talep doğrultusunda teklif edilen arazinin SİT alanı olmasından dolayı bu bölgeye stadyum yapılamayacağını açıkladı.

NTV Spor 25.03.2022 - 13:42

Fatih Karagümrük'ün sosyal medya hesabından yeni stadyum çalışmalarına ilişkin bilgilendirme yapıldı.

Kulüpten yapılan açıklamada, "Değerli Fatih Karagümrüklüler, birçok yere müracaat ettiğimiz gibi geçtiğimiz günlerde Kağıthane Belediyesi'ne de stadyum yeri için talepte bulundu.

Kağıthane Belediye Başkanı Sayın Mevlüt Öztekin ve ilgililer ciddi ilgi ve istek göstermelerine rağmen teklif etmiş oldukları arazinin büyüklüğünün yeterli olmadığı gibi, mevcut yerin SİT alanı olması ve üzerine üç adet kayıtlı Tarihi Eser bulunmasından dolayı stadyum yapma imkanı maalesef bulunmamaktadır.

Tüm bu koşullara rağmen destek ve ilgilerinden dolayı Kağıthane Belediye Başkanı Sayın Mevlüt Öztekin ve ilgililerine teşekkür ederiz." ifadeleri yer aldı.

30 haftası geriden kalan Süper Lig'de Fatih Karagümrük, topladığı 43 puanla dokuzuncu sırada yer alıyor. Milli aranın ardından Fatih Karagümrük, deplasmanda Galatasaray ile karşı karşıya gelecek.

Sayfa Yükleniyor...