Fatih Tekke: Uğurcan olsa o iki sezonda da şampiyon olurduk

Trabzonspor'un efsanevi forveti Fatih Tekke, Goal Türkiye'ye açıklamalarda bulundu.

NTV Spor 03.05.2022 - 22:22

Trabzonspor'un şampiyonluğunu değerlendiren Fatih Tekke, "Çok yoğun duygularla mutlu olduk" dedi. Tekke'nin açıklamalarından satır başları şu şekilde:

"Trabzon'a şampiyonluk gününün sabahında geldim. Tarihi ana şahit olduk. Şehiri şehir dışından, yukarıdan izledim. Çok yoğun duygularla mutlu olduk ama tarif et dersen tarif edemeyeceğim bir his. İnsanlar bağırıyor. çağırıyor sabahlara kadar horon, kolbastı, havai fişekler... Bence şehrin tamamında bir şok vardı. Nasıl sevineceğimizi bilememenin şoku olabilir. İlerleyen günlerde daha planlı, programlı ve organize çok daha büyük, festival havasında bir kutlama bekliyorum."

"Beni ben yapan şey bordo-mavili renkler ve Trabzonspor. Bu kulüp daha önce birçok şampiyonluk kazandı. Futbolculuğumuzda nasip olmayan bu şampiyonluk taraftar olarak nasip oldu. Umarım bundan sonra bu kadar ara vermeden sık sık böyle şampiyonluklar yaşarız."

"03-04 ve 04-05 kadroları belki bu kadar iyi kadrolar değildi ama kimse kusura bakmasın, o takımda Uğurcan olsa o iki sezonda da şampiyon olurduk. Uğurcan bu sezon ciddi anlamda fark yaratan bir oyuncuya dönüştü."

"Bu kadronun Şampiyonlar Ligi grup aşaması için çok eksik olduğunu düşünüyorum. Değerlendirme yaparken Süper Lig'in kalitesini de düşünmek gerekiyor. Trabzonspor'un şu anki kadrosunun Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olması bence zor. O mevkilerdeki mevcut oyuncular çok iyi performans vermelerine rağmen kenar oyuncusu ve santrfor şart. Orta sahadaki üç oyuncunun ikisinin değişmesi gerekiyor. Sol bek lazım, sağ bek ve bir tane stoper de mutlaka alınmalı. Şampiyonlar Ligi'nde belli bir hedef belirlenecekse mevcut kadroda önemli değişiklikler gerekiyor." (Goal Türkiye)

Sayfa Yükleniyor...