Fatih Terim itirafı: Beni tamamen değiştirdi

Galatasaray'ın eski futbolcusu Mario Lemina kariyerinin en iyi dönemini Türkiye'de geçirdiğini ve Fatih Terim'in kendisini daha iyi bir oyuncuya çevirdiğini söyledi.

NTV Spor 12.03.2022 - 15:44
Son Güncelleme: 12.03.2022 - 16:47

Galatasaray'da 1 sezon kiralık forma giyen ve şu an Ligue 1 ekiplerinden Nice'te top koşturan Mario Lemina, Fransa basınına konuştu.

Gabonlu orta saha kariyeriyle ilgili detaylara yer verirken Galatasaray'da forma giydiği dönemin kendisi adına en iyi zamanlar olduğunu itiraf etti.

Galatasaray'dan önce oynadığı takımlarda kendisine fazla odaklandığı için pişmanlık duyduğunu söyleyen Lemina, "Juventus'tan ayrılıp Southampton'a katıldığımda farklı düşünmem gerektiğini hissettim." dedi.

"Daha yüksek seviyeye geldim, güçlü hissettim" diyen 28 yaşındaki orta saha oyuncusu, "Ama bireysel performans olarak yeteneğime odaklı kaldım. Takıma yardım edip edemediğini düşünemedim" ifadelerini kullandı.

FATİH TERİM ETKİSİ

Galatasaray'da oynadığı 1 sezonda hayatının değiştiğini söyleyen Mario Lemina, Fatih Terim sayesinde daha iyi bir oyuncuya dönüştüğünü ifade etti.

Türkiye'ye gelmesinin ardından kendini sorgulayan Lemina, "Southampton'dan Galatasaray'a geldiğimde değişiklikler başladı. 25 yaşında Türkiye'ye gittiğinizde kararın doğruluğunu sorguluyorsunuz." dedi.

"Ama sonunda hayatımın en iyi tecrübesi oldu. Orada Fatih Terim vardı ve 'Yeteneğini biliyoruz ama bunu kenara bırak ve takıma yardım et' dedi. Bu düşünceyi kafama yerleştirdi. Bu beni tamamen değiştirdi. Önceden topla oynamayı daha fazla düşünüyordum ama bugün bunları yapmak istemiyorum."

Sayfa Yükleniyor...