Federasyondan lig yönetimine fikstür talebi

İngiltere Futbol Federasyonu, 2022 Dünya Kupası sebebiyle lige verilecek aradan önceki haftada Büyük 6'lı (Big Six) olarak adlandırılan takımların maç yapmaması için Premier Lig yönetimine talepte bulundu.

NTV Spor 08.06.2022 - 23:19

Katar'ın ev sahipliğinde düzenlenecek Dünya Kupası öncesinde İngiltere Futbol Federasyonu, Premier Lig yönetiminden yeni sezon fikstürüyle ilgili ayarlama yapılmasını istedi.

Daily Mail'de yer alan haberde İngiltere Milli Takım Teknik Direktörü Gareth Southgate'in liglere verilecek ara ile turnuvadkai ilk maç arasında çok fazla boşluk olmaması nedeniyle endişe duyduğuna dikkat çekildi.

▶ FUTBOL HABERLERİ

Bu nedenle federasyonun, Büyük 6'lı olarak adlandırılan Manchester United, Manchester City, Liverpool, Chelsea, Tottenham ve Arsenal'in turnuvadan önceki son haftada maç yapmaması için başvuruda bulunduğu ifade edildi.

Kadronun büyük bir bölümünü oluşturuyorlar

İngiltere'nin Uluslar Ligi'nde Macaristan ve Almanya ile oynadığı maçlar için çağrılan 26 kişilik kadronun 12'si, bu takımlarda forma giyen oyunculardan oluşuyordu.

2022 Dünya Kupası'nda B Grubu'nda İran, Amerika Birleşik Devletleri ve Galler'le bir üst tura çıkabilmek için mücadele edecek.

Sayfa Yükleniyor...