Fenerbahçe Haberleri: Sarı-Lacivertliler'de bir gelenek sona erdi; artık forma değişimi yok

Fenerbahçe yönetimi futbolcular için forma kararı aldı. Bundan sonra maçlarda giyilen formalar satışa çıkarılacak.

NTV Spor 23.07.2021 - 13:42

FENERBAHÇE HABERLERİ

Fenerbahçe yönetimi yeni sezon öncesi forma kararı aldı. Futbolcular artık maçta giydikleri formaları rakip takım oyuncularıyla değiştiremeyecek ya da evlerine götüremeyecek.

Akşam'ın haberine göre Formaları paraya dönüştürmek isteyen yönetim aldığı karara göre maçlarda giyilen formaları satışa çıkaracak ve kulübe gelir sağlayacak.

Maç bitimi malzemeciye teslim

Geçtiğimiz sezonun son bölümünde futbolculara ait formaların açık artırmada satılması ve gelir getirmesi sonrası bu sezon bu uygulama zorunlu hale getirildi. Sarı-Lacivertli yönetim futbolculara maç için verilen formaları karşılaşma bitiminde malzemeciye teslim edilmesi talimatı verdi. Bu nedenle futbolcular artık rakip oyuncularla forma değiştiremeyecek ya da karşılaşma bitiminde evine götüremeyecek. Formalar maçlardan sonra açık artırmada satışa çıkartılıp kulübe maddi gelir sağlanacak.

Sitede "açık artırma" bölümü

Fenerbahçe'nin yaptığı bu uygulamanın Kulüpler Birliği toplantısında da örnek gösterildiği ve diğer kulüplerin de benzer uygulamalara gitme niyetinde olduğu öğrenildi. 

Fenerbahçe'de bu formaların satışı için Fenerium'da bir de "Açık Artırma" bölümü bulunuyor. Geçen sezon Mesut Özil'in, Ankaragücü maçında giydiği formanın bu sitede 5 bin 600 TL'den satılması da dikkat çekiyor.

Sayfa Yükleniyor...