"Fenerbahçe dünya çapında yıldızlara alışık"

Fenerbahçe eski forveti Mateja Kezman, Sarı-Lacivertliler'in son durumu üzerine samimi açıklamalarda bulundu.

NTV Spor 15.08.2022 - 15:26
Son Güncelleme: 15.08.2022 - 15:31

Mateja Kezman, Fenerbahçe'nin günümüzdeki ve önceki dönemleri üzerine açıklamalarda bulundu. 

L1 Üçgen'e konuşan Sırp emekli forvet; "Açıkçası, Fenerbahçe taraftarları olarak hiçbirimiz çok mutlu değiliz. Şampiyon olunamayan 8 yıl uzun bir süre. Avrupa’da büyük bir başarı yok. Fenerbahçe taraftarları iyi sonuçlara alışık. Ben oradayken Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek final oynamıştık, Uefa’da çeyrek final oynamıştık. Şampiyon olup Süper Kupa kazanmıştık. Tabi ki üzgünüz ve hayalkırılığı içerisindeyiz ama umuyorum ki bu yıl Fenerbahçe başarıya ulaşır." sözlerini sarf etti. 

"Hiç 5-6 yıllık plan yapılmıyor"

Fenerbahçe'nin son durumu üzerine açıklamalarda bulunan 43 yaşındaki Kezman; "Bazı iyi transferler yapıldı, bazılarında geç kaldılar. Bazen plansız davrandılar. Durum böyle gözüküyor çünkü her seferinde oyuncular geliyor gidiyor, başarı için arka arkaya 3-4, 5-6 yıllık planlar yapılmıyor. Bu kötü bir durum tabi, umarım bu sene hem şampiyonluğu kutlarlar hem de Avrupa’da arka arkaya başarılar gelir." dedi. 

Sarı-Laciverliler'in önceki dönemleri hakkında konuşan Sırp forvet; "Fenerbahçe dünya çapında yıldız golcülere alışık. Geçmişte baktımızda Anderson’dan Ortega’ya, Van Hooijdonk’tan Anelka’ya, Semih Şentürk gibi yetenekli bir Türk golcü’ye… Her zaman üst düzey oyuncular vardı. Şu an böyle bir durum yok. Taraftarlar, Fenerbahçe’de bu tip doğal yetenekli, oyunculara alışkınlar. Cagliari’den alınan Joao Pedro bence iyi bir yatırım ancak taraftar ve takım her maç fark yaratacak isimleri, golcüleri hak ediyor." açıklamasında bulundu. 

"Aziz Yıldırım'ın her zaman bir fikri vardı"

Fenerbahçe'nin geçmiş başkanı Aziz Yıldırım hakkında sözler sarf eden Mateja Kezman; "Bence herşey iyi bir planlamayla alakalı. Aziz Yıldırım’ın, geçmiş 20 yılda her zaman bir fikri, 4 yıllık 5 yıllık planları vardı. O, yıl yıl düşünen biri değildi. Bence bu çok önemliydi. Çünkü her zaman geleceği de düşünüyordu, sadece bu yılı değil. Fenerbahçe bu yüzden başarılı oldu geçtiğimiz 20 yıl içerisinde ve harika şeyler çıktı ortaya. Yani, iyi bir projeniz olması gerekiyor, tabi ki finansal bir altyapı ile birlikte bu yıl, önümüzdeki yıl, hatta sonraki 2 yıl neler yapacağınızı planlamanız gerekiyor." dedi.

Sayfa Yükleniyor...