Fenerbahçe'nin en zor 'transfer' kararı! Askerlik sonrası veda mı?

Fenerbahçe savunmasının gözü kapalı teslim edileceği 25 yaşındaki Koreli Kim Min-Jae... Vitor Pereira'nın sürpriz transferi daha ilk sezonunda Avrupa'nın elit stoperleri arasına girdi. Askerlik görevine de çağrılan Kim Min Jae ile ilgili sarı lacivertlileri 1 aylık bölümde zor bir karar daha bekliyor...

NTV Spor 27.05.2022 - 11:30

Fenerbahçe'nin sezon öncesinde Beijing Guoan takımından yalnızca 3 milyon Euro bonservis ücretiyle kadrosuna kattığı Güney Koreli Kim Min-Jea sergilediği performansla göz doldurdu ve transferinin gözdesi oldu.

Fenerbahçe'nin 4 yıllık imza attırdığı Güney Koreli Kim Min-Jae, tam bir kapalı kutuydu. Vitor Pereira'nın Çin'de görev yaptığı dönemde beğenip ısrarla transferini istediği genç Koreli, şimdiden elit seviye stoperler arasında.

Başkan Ali Koç, geçtiğimiz gün katıldığı televizyon programında Kim Min Jae'nin takım içerisinde nasıl bir rolününün bulunduğunu şöyle özetliyordu:

"Kazanacağımıza inandığı bir kadro 1 sene daha kalır. Müthiş bir profesyonel. Çok iyi bir stoper. Biz onu tutamayacağımızı bilerek almıştık ama inşallah bu sene tutabiliriz. Takım içerisinde bir oyuncu arkadaşımız onun için 'Herkes gitsin, o kalsın' diyor"

FENERBAHÇE HABERLERİ

Kim Min-Jae'nin en iyi transferlerden biri olduğunu belirten Koç, "Kim Min-Jae son yıllarda yapılan en iyi Transfer, Pereira'nın hediyesi. Miguel Crespo da öyle. Bebeği ve karısı var, buradan çok memnun. Gitmesi için somut bir şey yok ama işin başındayız." ifadelerini de kullanıyor.

ÖNCE KORE'DE ASKERLİK GÖREVİ

Fenerbahçe'nin yıldız savunma oyuncusu Kim Min-Jea yeni sezon öncesinde vatani borcunu ödeyecek. Kore'de zorunlu askerlik görevi 21 ay ancak 2018 Asya Oyunları'nda ülkesine altın madalya kazandıran Kim Min-Jea'nin askerliği de 3 haftaya indirildi.

25 yaşındaki futbolcunun yaz transfer döneminde askerlik görevini yapması planlanıyor.

23 MİLYON EURO ÖDEMEYE HAZIRLAR! MİN-JAE'NİN ALTERNATİFLERİ DE BELLİ...

Kim Min-Jae, Fenerbahçe 'de daha ilk sezonunda taraftarın sevgilisi olurken Avrupa devlerinin de dikkatini çekti. Spor Arena'nın derlediği habere göre Yönetim, 24 yaşındaki savunmacıyı en az 1 sezon daha kadroda tutmak istiyor. Fakat sözleşmesindeki 23 milyon Euro'luk (402 milyon TL) serbest kalma bedeli nedeniyle Koreli oyuncuyla her an yollar ayrılabilir. Bu noktada oyuncunun kararı da belirleyici olacak.

Sayfa Yükleniyor...