Fenerbahçe'nin sırrı: Jorge Jesus disiplini

Fenerbahçe'de Portekizli teknik adam Jorge Jesus fırtınası günden güne kendisini hissettirmeye devam ediyor.

NTV Spor 12.11.2022 - 12:03

Süper Lig'de dünya kupası arası yaklaşırken Fenerbahçe'de Jorge Jesus etkisi tam anlamıyla taraftarı ve oyuncuları yeniden bir araya getirdi.

Jorge Jesus'un kariyeri boyunca başarılarının yanı sıra disiplini bir hoca olarak ön planda olması da gündemdeydi. Tecrübeli teknik adam bu özelliğini Fenerbahçe'ye de getirdi.

Kurallar ve disiplin

Hürriyet'te yer alan habere göre; Fenerbahçe'nin başarılı gidişinde Jorge Jesus'un Samandıra'da koyduğu kurallar ve takım içinde yarattığı disiplin büyük önem taşıyor. Samandıra'da futbolcuların uyması gereken kurallar bulunuyor.

Herkesin toplantılara zamanında gelmesi gerekiyor. Toplantılara geciken futbolcu, geç kaldığı dakika başına ceza ödüyor.

🟡FENERBAHÇE HABERLERİ🔵

Jesus'un başka bir kuralıysa takım otobüsüyle ilgili. Bu kurala göre takım otobüsüne geç kalan oyuncuya para cezası veriliyor. 5 dakikadan sonra takım otobüsü kimseyi beklemiyor, hareket ediyor.

Beslenme kuralları

Portekizli teknik direktörün futbolcularının aldığı kilolarla ilgili bir yaptırımı da bulunuyor. Yağ ve kilo oranı olması gerektiğinden fazla olan futbolcuya para cezası veriliyor. Maç sonu yemeklerinde Fast Food kesinkle yasak.

FENERBAHÇE FİKSTÜR

Sezon öncesi Jorge Jesus, yönetimiden Samandıra'da futbolcuların motivasyonunu arttırıcı yeniliklerin yapılanmasını istemişti.

Jesus'un talimatıyla 28 şampiyonluğun görselleri Can Bartu Tesisleri'ndeki oyuncu ve teknik heyet odalarının bulunduğu koridorun duvarlarına kaplanmıştı. Jesus, Fenerbahçe taraftarlarının birliktelik ve aidiyet duygularını ortaya koyan görsellerin de duvarlarda olmasını istemişti.

🏆TIKLA: DÜNYA KUPASI FİKSTÜRÜ

Sayfa Yükleniyor...