Fenerbahçe: Sözde şike davası resmen kapandı

Fenerbahçe, şike davasında verilen beraat kararlarınının onanmasına ilişkin kesinleşme şerhinin düzenlendiğini açıkladı.

NTV Spor 07.01.2022 - 20:34
Son Güncelleme: 07.01.2022 - 21:20

Fenerbahçe, şike davasında 13. Ağır Ceza Mahkemesinin eski başkan Aziz Yıldırım ile eski yönetciler Şekip Mosturoğlu ve İlhan Ekşioğlu ile diğer kişiler hakkındaki beraat kararıyla ilgili 'Kesinleşme Şerhi'nin düzenlendiğini açıkladı. Kesinleşme Şerhi'nin düzenlenmesinin ardından dava kapandı. 

Konuyla ilgili olarak Fenerbahçe'den şu açıklama yapıldı: 

"3 Temmuz 2011'de başlayan Fenerbahçe’yi ele geçirme odaklı sürece dair devam eden Futbolda Sözde Şike Davası’nda, eski Başkanımız Aziz Yıldırım, eski yöneticilerimiz Şekip Mosturoğlu ve İlhan Ekşioğlu ile diğer kişiler hakkında 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nin verdiği beraat kararının, Yargıtay 5. Ceza Dairesi tarafından onanmasının ardından Yargıtay Cumhuriyet Savcısı, Yargıtay 5. Ceza Dairesi’nin kararına itiraz yetkisini kullanmadı ve dosya İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilmiştir. Mahkeme tarafından ‘Kesinleşme Şerhi’ düzenlendi. Böylece 3 Temmuz 2011 dosyalarının kesinleşmesi tamamlandı.

Mahkemenin ilamının değişmez olduğunu gösteren Kesinleşme Şerhi ile mahkemenin kararının kesinleştiğini ve dosyanın Fenerbahçe yönetici, çalışan ve camiasının aklanmasıyla sonuçlandığını kamuoyuyla paylaşmak isteriz.

Camiamızın bilgilerine sunarız."

KESİNLEŞME ŞERHİ NE DEMEK?

Görevli ve yetkili mahkemelerce görülen davaların, mahkeme tarafından verilen kararının kesinleştiğini bildiren karardır. Kesinleşme şerhi, davanın kapandığının bir göstergesidir.

Bu şerh taraflara mahkeme sonrasında tebliğ edilmektedir. Kanunda belirtilen süreler içinde söz konusu kararlara temyiz imkânı bulunmaktadır.

Sayfa Yükleniyor...