"Futbolcular karşısında yalancı durumuna düşürülen bir takım kaptanı olarak..."

Yeni Malatyaspor'un Kasımpaşa'ya 2-0 yenildiği maçta kendisine tribünden küfür edildiği için oyunu terk eden Sadık Çiftpınar açıklama yaptı. Tecrübeli oyuncu Malatya şehrinden ve taraftardan özür diledi.

NTV Spor 20.03.2022 - 12:47 | Son Güncelleme: 20.03.2022 - 13:00

Süper Lig'in 30. haftasında Yeni Malatya Stadyumu'nda oynanan Kasımpaşa maçında taraftarın tepkisine dayanamayıp oyunu terk eden Sadık Çiftpınar, Twitter hesabından açıklamalarda bulundu.

Üzgün olduğunu dile getiren tecrübeli stoper, "Sıkıntılı geçen 7-8 ayın birikimi ve tamamen öfke kontrolümü kaybetmemden dolayı ortaya çıkan kesinlikle doğru olmayan tepkim için başta Malatya şehri olmak üzere tüm futbolseverlerden özür diliyorum. Söz konusu olayın herkesi olduğu gibi beni ve ailemi de derinden yaraladığını belirterek bir kez daha özürlerimi iletiyorum." ifadelerini kullandı.

Sadık Çiftpınar'ın açıklamalarının tamamı

"İlk kez 2014-15 sezonunda formasını giydiğim, Süper Lig'e yükseliş mücadelesinde onurla yer aldığım Yeni Malatyaspor formasıyla dün hayatımın en kötü gününü yaşadım. 7 aydır maaş almadan şu anda detaylandıramayacağım imkansızlıklara rağmen varını yoğunu takımı için ortaya koyan, koşullar ne olursa olsun maddi manevi fedakârlıklar yapan; sakat olduğu bir çok dönemde bile ağrılarla ve sağlığını riske atarak sahada olup takıma katkı sağlamak isteyen, içerisinde bulunduğumuz ve Süper Lig seviyesine hiç yakışmayan kötü şartlara rağmen;

Kendisinden çok takım arkadaşlarını motive etmeye çalışan, FIFA'ya başvurup tek taraflı fesih hakkı olan özellikle yabancı uyruklu takım arkadaşlarına şifahen verilen sözlere kefil olup, kendilerini ikna edip, takıma dönmesini sağlayan ve bu sözlerin defalarca tutulmayıp futbolcular karşısında yalancı durumuna düşürülen bir takım kaptanı olarak dün yediğimiz ikinci gol sonrası her şeyin tek sorumlusu benmişim gibi şahsıma ve aileme yönelik protestolar ve hiçbir haysiyetli insanın kaldıramayacağı sinkaflı küfürler öfke patlaması yaşamama neden oldu.

Sıkıntılı geçen 7-8 ayın birikimi ve tamamen öfke kontrolümü kaybetmemden dolayı ortaya çıkan kesinlikle doğru olmayan tepkim için başta Malatya şehri olmak üzere tüm futbolseverlerden özür diliyorum. Kümede kalma savaşının psikolojisiyle ne olursa olsun bir profesyonel futbolcuya yakışmayacak o görüntüye sebebiyet vermek hiçbir şekilde kabul edilemez. Söz konusu olayın herkesi olduğu gibi beni ve ailemi de derinden yaraladığını belirterek bir kez daha özürlerimi iletiyorum. Kamuoyuna saygıyla..."

Ne yaşandı?

Yeni Malatyaspor'da Sadık Çiftpınar, taraftarın tepkisi sonrasında kaptanlık pazubandını da çıkararak kenara geldi. Bazı tribün çekimlerinde Sadık'ın tartıştığı taraftarlara çirkin el hareketi yaptığı görüldü. 

Takım arkadaşları ve Kasımpaşalı futbolcuların sakinleştirmesi sonrasında tecrübeli stoper, bir süre oyuna devam ettikten sonra 79. dakikada yerini Philip Awuku'ya bıraktı. 

Sayfa Yükleniyor...