Dursun Özbek: Galatasaray adaleti sadece kendisi için istemiyor

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, maçlarda olan hataların en aza indirilmesini istediklerini belirterek, "Biz, adaleti sadece kendimiz için istemiyoruz. Amacımız, Türk futbolu için adalet." ifadeleri kullandı.

NTV Spor 19.03.2023 - 11:53
Son Güncelleme: 19.03.2023 - 13:36

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek ile 1905 Galatasaraylı Yönetici ve İş İnsanları Derneği (GSYİAD) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Hatipoğlu, yönetici ve üyeler Riva'daki Düşler Vadisi Proje alanında sohbet toplantısında bir araya geldi.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Lale Orta'nın yayın kuruluşta yayınlanan beIN Trio programına müdahale ettiği iddialarına yönelik konuştu.

🟡GALATASARAY HABERLERİ🔴

Başkan Dursun Özbek, Lale Orta ile ilgili konuya inanmadığını belirterek, "Böyle bir şey olamaz, varsa da kurumlar gereğini yapacaktır' dedim. Ancak dün akşam bazı demeçleri okuyunca hayretler içinde kaldım. Kurumların gereğini yapacağını düşünüyorum. Biz gereken açıklamayı dün yaptık." dedi.

Her maçta hatalar olduğunu ifade eden Dursun Özbek, "Biz, adaleti sadece kendimiz için istemiyoruz. Her maçta hatalar oluyor. Biz, bu hataların asgariye inmesini sağlamak için talepte bulunuyoruz. Amacımız, sadece kendimiz için değil Türk futbolu için adalet." şeklinde konuştu.

"Jesus'un muhatabı ben değilim"

Dursun Özbek, Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus’un maçların sahada kazanılmadığını iddia ettiği açıklamaları üzerine ise, "Sayın Jorge Jesus'un söylediklerinin muhatabı ben değilim. Bunun muhatabı TFF'dir. Onların dikkat etmesi gerekiyor." yanıtını verdi.

Süper Lig'de şampiyonluk yarışı hakkında ise, "Konya'da bir yol kazası oldu. Şampiyonluğun en büyük adayı Galatasaray. Mayıs'ta inşallah gereken sonucu alacağız. Hiç kimse merak etmesin." dedi.

Sayfa Yükleniyor...