"Galatasaray, Beşiktaş, Başakşehir, hakem istediğini aldı"

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, derbiyi değerlendirirken; "Maçın sonucunda Galatasaray, Beşiktaş ve Başakşehir, bir de maçı berabere bitirmek isteyen hakem istediğini aldı" dedi.

NTV Spor 17.03.2018 - 22:03

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Galatasaray derbisini değerlendirirken, "Maçı değerlendirmek gerekirse çok fazlasıyla istedik. Maçın sonlarında özellikle 12 dakikalık bölümde maçı kaybetmeye giden pozisyonlar verdik. Maç bir oraya bir buradaya döndü. Bu maçın sonucunda Galatasaray, Beşiktaş, Başakşehir, bu maçı berabere bitirmek isteyen maçın hakemi istediğini elde etti gözüküyor.  Maçın berabere bitmesi sanki bizim dışımızdaki herkesin işine geliyordu." dedi. 

Karşılaşmanın hakemi Bülent Yıldırım'ı sert sözlerle eleştiren Aykut Kocaman, "Çok net pozisyonlar. Görülmeyecek gibi pozisyonlar vardı. Hakemin tam gözünün önünde Feghouli'nin pozisyonu. İki el rakibin üstünde olur mu? Burada 0-0'lık maçta Dia'nın üstüne çıkan Sabri'nin pozisyonuna aynı hakem devam demişti. Nabil topla dönerken sarı kart gördü. Doğru tarafı daha fazla. Ancak Serdar ceza sahası içinde yumruk atıyor göremedi. Soldado'yu künde hareketiyle yere düşürdü yine görmedi." diye konuştu.  

"Fernando'nun Giuliano'ya yaptığı çok net kırmızı kartlık pozisyon var." diyen Kocaman, "Sezon başından beri konuşuyorum, konuşuyorum anlamı yok. Ama bunlar nasıl olacak? Biz pozisyonları değerlendiremedik diye, hakemin de buna bu şekilde uyması mı gerekiyordu. Kaçıncı maç oldu? Ne söylesek boş. Ekstra durumların olmadığı durumda maçı berabere bitirme kafasında vardı. Başka türlü bunları görmeme durumu sıfır. Kalan 8 maçı kazanmak için bütün çabası göstermemiz lazım. Sonrası rakiplere kaldı. Ligi kendi sonuçlarımızla bitiremeyeceğiz, rakiplerin sonuçları da önemli. Nasıl kazanacağız? Bakalım. Artık ne diyeceğimi bilemiyorum." diyerek sözlerini bitirdi. 

Sayfa Yükleniyor...