GALATASARAY HABERLERİ | "9 milyar TL'lik rapor ile start"

Galatasaray'da başkanlık seçimine doğru adaylardan Dursun Özbek, 9 milyar TL'lik bir gelir projesi için harekete geçti.

Hürriyet Gazetesi 30.05.2022 - 09:33

Galatasaray'da gözler 11 Haziran'da yapılacak başkanlık seçimini çevrilmiş durumda.

Eşref Hamamcıoğlu ile yarışacak olan Dursun Özbek seçilmesi durumunda Sportif A.Ş.’de görev yapacağını açıkladığı, Erden Timur önderliğinde önemli ve dikkat çekecek bir hamleye imza attı.

Hürriyet Gazetesi'nin haberine göre, Özbek ve Timur’un başvurusu sonrası rapor hazırlayan Türkiye Sınai ve Kalkınma Bankası, sarı kırmızılı kulübün en az 8.5-9 milyar TL’lik gelir elde edebileceğini belirtti.

- 6 taşınmaz için rapor

Dursun Özbek ve ekibi 'Galatasaray’ın geleceği’ adını verdikleri projeler için ayrı ayrı Türkiye Sınai ve Kalkınma Bankası’na resmen başvurdu ve fizibilite çalışması yaptırdı.

Ve bu projeler için de ilk rapor sarı kırmızılı kulübün gayrimenkulleriyle ilgili olarak çıktı. Riva, Florya Metin Oktay Tesisleri, Kemerburgaz başta olmak üzere, Mecidiyeköy’deki otel, Galatasaray Adası ve basketbol salonunun aralarında yer aldığı kulübün 6 taşınmazı ile alakalı Türkiye Sınai ve Kalkınma Bankası, yaptığı detaylı inceleme ve çalışmalar sonrasında düzenlediği raporu resmi olarak Özbek’e iletti.

- Lansman yapıp üyelere anlatacak

Türkiye Sınai ve Kalkınma Bankası, Özbek ekibinin ‘Gayrimenkul’ dosyası altında sunduğu projelerden Galatasaray Kulübü’nün en az 8.5-9 milyar TL’lik değer, gelir elde edebileceğini raporunda belirtti. Şimdi Dursun Özbek ve yönetimi fizibilite raporu ile birlikte büyük bir lansman yaparak tüm detayları üyelerle paylaşıp anlatacak.

Projelerde Basketbol Salonu, Galatasaray Adası ve Kemerburgaz tesis yatırımı olarak planlandı. Diğer 3 taşınmaz yani Florya, Riva ve Mecidiyeköy’deki otel projesi ise mülkün geliştirilip satılması şeklinde organize edildi. Dijitalleşme başta olmak üzere diğer projeler için de yine fizibilite raporları üyelere aktarılacak.

Sayfa Yükleniyor...