Galatasaray'da adaylar birleşiyor

Galatasaray'da gerçekleştirilecek başkanlık seçimi öncesinde aday Metin Öztürk, eski başkan Dursun Özbek başkanlığında birleşme kararı aldı.

NTV Spor 17.05.2022 - 23:18 | Son Güncelleme: 18.05.2022 - 00:24

Galatasaray'da yapılacak başkanlık seçimi öncesinde hareketli saatler yaşanıyor. Daha önce aday olmayacağını açıklayan eski başkan Dursun Özbek seçime girmeye karar verdi.

Galatasaray'da 11 Haziran'da gerçekleştirilecek kongre öncesinde Dursun Özbek ve Metin Öztürk, Özbek başkanlığında birleşme kararı aldı.

Yarın yapılacak adaylık açıklamasının ardından, cuma günü divan kurulu başkanlığına yönetim kurulu listesi verilecek. 

TRT Spor'a konuşan Metin Öztürk, "Dursun Özbek ile biz Galatasaray'ı küçültmeye değil büyütmeye geliyoruz. Önceliğimiz kulübü mali anlamda düze çıkarmak." dedi.

Metin Öztürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Dursun Özbek ile gerçekleştirdikleri görüşmelerde önemli ilerlemeler sağladıklarını belirterek, "Dursun Başkan ile beraber yarın liste çalışması yapacağız. Anlaşırsak ortak liste vereceğiz. Prensip anlaşması yaptık. Gizli saklı bir şey yapmadığımız için de bunu duyuruyoruz. Galatasaray'da kapı arkasında işlerin yapılmasına karşıyız. Yaptığımız görüşmede mutabık kaldık. Yarın oturup, liste yapacağız." diye konuştu.

Galatasaray'ın geleceğini ön planda tuttuğunu aktaran Öztürk, "Ben 4 senedir çalışan biri olarak kendi çıkarıma ya da geleceğime değil, Galatasaray'ın çıkarına ve geleceğine bakarak bir karar aldım. Bu listenin içinde Dikran Gülmezgil, İsmail Sarıkaya, Rıza Morova, Bora İsmail Bahçetepe, Dursun Özbek, Erden Timur var. Böyle harika bir ekibi Galatasaray bir daha ne zaman görecek? Herkes 'Listeler yetersiz.' demiyor muydu? İşte bombayı patlattık." ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...