"Galatasaray isterse Barcelona maçını Vodafone Park'ta oynayabilir"

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Galatasaray'ın derbi için bulunduğu erteleme talebine ilişkin konuşurken yönetmelik dışına çıkılmaması gerektiğine vurgu yaptı. Çebi, Galatasaray'ı Barcelona maçı için Vodafone Park'a davet ettiklerini söyledi.

NTV Spor 12.03.2022 - 12:17
Son Güncelleme: 12.03.2022 - 12:37

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Galatasaray'ın derbi için erteleme talebi hakkında açıklamalarda bulundu.

Çebi, yönetmeliklerde yazan neyse onun uygulanması gerektiğini belirterek Galatasaray'ı Barcelona maçını oynamak için Vodafone Park'a davet ettiklerini söyledi.

"Ertelenmeyle ilgili yönetmelikler açık ve nettir"

"Böyle bir talep Galatasaray'dan da gelmedi. Federasyondan da gelmedi şu saate kadar. Futbol maçlarının ertelenmesiyle ilgili yönetmelikler açık ve nettir. Kulüplerin tavırlarına göre oynanan maçlara göre değişiklik gösterilemez. Sahaya çıkılır, görüş alanı müsaitse, top yerde sekiyorsa maç oynanır. Bu kuralların dışında gelişigüzel bir karar alınması gerektiğini düşünmüyoruz. Hava şartlarına bağlı olarak oynanır ya da oynanmaz."

"Ülke puanına katkı veren tek kulüp Galatasaray değil"

"Bugüne kadar ülke puanına katkı veren tek kulüp Galatasaray değildir. Bu kulüplerden birisidir. Beşiktaş'ın da namağlup çıktığı dönemde almış olduğu puanların Türk futboluna katkısı olduğunu kabul etmemiz gerekiyor. Eğer konu tamamen sahanın top oynanabilir olmasını arzu etmekse bizim sahamız müsait. Galatasaray arzu ederse maçını bizde oynayabilir. İsterse Olimpiyat Stadı'nda oynayabilir. İstanbul'da Galatasaray'ın rahatlıkla saha zemininin uygun olacağı bir stat bulup Barcelona maçını oynayabileceğini düşünüyorum."

"Galatasaray'ı Barcelona maçı için Vodafone Park'a davet ettik"

"Galatasaray'ı davet ettik. Barcelona maçını burada oynayabilirler. Zemini mazeret göstermelerine gerek yok. Eğer hava şartları o gün yönetmeliklerde yazılı gibiyse kabul edilir ama diğer türlü spekülasyonlara neden olur. Kurallara uygun devam etmek herkes açısından daha selametli olacaktır."

Sayfa Yükleniyor...