Vitor Pereira'dan Trabzonspor maçı yorumu: Hakemin kararıyla maç bizim için bitti

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Trabzonspor yenilgisini değerlendirdi, hakem hatalarını eleştirdi.

NTV Spor 17.10.2021 - 21:58 | Son Güncelleme: 17.10.2021 - 22:47

"Aslında maç 11'e 11 iken sahada üstün taraf bizdik" diyen Vitor pereira, "Trabzonspor'a ofansta zorluklar yaşattık. Hakemin verdiği karar nedeniyle ki; bu karar hakkında konuşmak istemiyorum, 10 kişi kaldık. Hakemin verdiği başka bir karar sonrası maç bitti. Hak etmediğimiz bir sonuçla buradan ayrılıyoruz. Çok uzun süre 10 kişi oynadık. Defansta çok organizeydik. Savaşımız devam ediyor. Yapmamız gereken şey liderliği geri almak" ifadelerini kullandı.

Maç sonrası düzenlenen basın toplantısında ise Vitor Pereira, "Kazanmak için çok çalıştık, maalesef mümkün olmadı. Savaşmaya devam edeceğiz. Puanları telafi edeceğiz." dedi.

"Kalitemizi sahaya yansıttık. Golü bulduk, ikinci golü de bulabilirdik" diyen Pereira, "Ama Kim'in yaptığı iki faulün ikisine de hakem sarı kart gösterdi ve bir kişi eksik kaldık. 10 kişi kaldıktan sonra defansta organizeydik. Rakip topa sahip oldu ama kendi sahalarında çevirmeye izin verdik. Ama 85. dakikaya kadar. O dakikalarda hakemin vermiş olduğu bir kararla maç bitti. Hakem hakkında yorum yapmak istemiyorum, insanlar zaten yapacaktır" ifadelerini kullandı.

Pereira, Trabzon'a kazanmak için geldiklerini dile getirerek, "Maçtan önce oyuncularımızla yaptığım konuşmalarda da bunu dile getirdim. Beraberlik için gelmedik. Kazanmak için çok çalıştık, maalesef mümkün olmadı. Savaşmaya devam edeceğiz. Puanları telafi edeceğiz. Önümüzde Avrupa maçı var. Bu maç geçmişte kaldı, bir şey değiştiremeyiz. Artık ileriye bakmamız lazım" diye konuştu.

Hakem Ali Şansalan ile maç içerisindeki konuşmasıyla ilgili soruya ise Pereira, "Aslında saygısız bir şey yapmadım. Bahsettiğiniz şeyi hatırlamıyorum. Hakeme karşı bir harekette bulunmadım" yanıtını verdi.

Pereira, bir soru üzerine, "Maç yeniden oynansa ilk 11 tercihlerim tam olarak böyle olurdu." ifadesini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...