"Hep bir fazlasını isteyeceğiz"

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, hazırlık maçlarında iyi sonuçlar elde edip Dünya Kupası'nın ardından lige iyi başlamak istediklerini söyledi.

NTV Spor 03.12.2022 - 18:59

2022 Dünya Kupası için liglere verilen arada Antalya'da Hull City ile 1-1 berabere kalan Trabzonspor'da teknik direktör Abdullah Avcı açıklamalarda bulundu.

Hazırlık süreciyle ilgili sözlerine başlayan Abdullah Avcı, "22 maçın genel bir analizini yaptık. Baskıyı zaman zaman iyi yaptığımız maçlar vardı. Yapamadıklarımız da vardı. Bütün konu başlıklarını masaya yatırdık. Özellikle buraya gelirken de pratikte çalışmalar yaptık. Bu maçlarda da bunun karşılığını alabiliyor muyuz onu gördük." dedi.

Hazırlık maçlarının ardından lige iyi bir ivmeyle başlamak istediklerini söyleyen Avcı, "Şampiyonluğa oynayan takımların yüzde 65'le topa sahip olması lazım. Bunun yüzde 35'lik kısmını da baskıyla yapması lazım. Baksıyı bunun için yapıyoruz. Maç içinde değişiklikler yaptık. Gelişim kaydeden oyuncular var. Süreleri de sakatlık risklerine göre ayarlıyoruz. İyi yaptıklarımızla yapamadıklarımızı daha iyi hale getirmek için hazırlık maçlarıyla yukarıya doğru ivme kazanmak istiyoruz. Çok da gol pozisyonu bulduk. Bunu iyi yapmak yeterli değil. Hep bir fazlasını isteyeceğiz. Geçen seneki güzel hikâye bitti, yenisini yazmak için çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

➡ TRABZONSPOR HABERLERİ

Takımın genç oyuncuları Arif Boşluk, Naci Ünüvar ve Abdülkadir Ömür'le ilgili ise Abdullah Avcı şunları söyledi, "Arif U19 takımında öne çıkan oyuncuydu. Geçen seneki tek odak noktamız şampiyon olmaktı, bunu gerçekleştirdik. Bir kulübün sürdürülebilir durumunu oluşturmak için kendi kaynağından yararlanması gerekiyor. Trabzonspor'da bu kaynak her zaman oluyor. Naci'den taraftar şunu bekleyebilir, geldi oynasın ve görelim. Fiziksel olarak hazırlığını tamamlayıp sahaya sürmek daha mantıklı olur. Abdülkadir'in esas yeri 8 ve 10 numara. Bunu özel oynayan bir oyuncu. Yeri kenar değil."

Avcı, burnundan ameliyat olan Marc Bartra ile ilgiliyse, "Sağlık ekibi takip ediyor. Ameliyat oldu. Kampın sonunda Trabzon'a gelecek. Maske de muhtemelen kullnacak. Trabzon'a gelecek gibi duruyor." dedi.

Sayfa Yükleniyor...