İlhan Palut açıklaması: Yönetim kurulunu devre dışı bırakarak...

Konyaspor Başkanı Fatih Özgökçen, İlhan Palut'un ayrılması ile ilgili açıklamalarda bulundu.

NTV Spor 28.01.2023 - 00:55
Son Güncelleme: 28.01.2023 - 00:55

Süper Lig takımlarından Konyaspor'da başkan Fatih Özgökçen, KON TV'ye katılarak teknik direktör İlhan Palut ile yolların neden ayrıldığına dair açıklamalarda bulundu.

Özgökçen, İlhan Palut ile yolların ayrılmasının ilkesel olduğunu söyledi ve "İlhan Palut ile iletişimimiz ve istişarelerimiz zayıflamıştı. Yönetim kurulunu devre dışı bırakarak farklı kişiler ve kurumlarla istişarelerde bulundu. Gençlere yeterince şans veremedi. Yedek kulübesine tam anlamıyla hakim olamadı." ifadelerini kullandı.

KONYASPOR HABERLERİ

"İlhan Palut ile ayrılık kararımız sportif değil ilkesel. Ayrılık zamanı tartışılıyor. Devre arası transfer sürecini faydalı geçirebilmek ve yeni hocanın sistemine uygun isimler alabilmek için zaman kaybetmek istemedik.

Forma adaletini iyi tespit etmek lazım. Takım içi dizaynlar yapmaya kalkarsanız müsaade etmeyiz. Etmedik. Bu sadece bir kez olmadı. Kendisiyle konuştuk. Ama ilerleme kaydedemedik.

Burada bir başarısızlık söz konusu değil. Çünkü lig devam ediyor. Başarısızlık yok ama ilke ve duruşa karşı davranış olduğu için bu kararı aldık."

⚽ SÜPER LİG PUAN DURUMU

Sayfa Yükleniyor...