2022 Dünya Kupası hikayeleri: Jack Grealish'in gol sevincinin iç ısıtan nedeni

İngiltere, 2022 Dünya Kupası'na galibiyetle başladı. İngilizler, İran'ı 6-2'lik skorla devirirken karşılaşmada takımı adına son golü kaydeden Jack Grealish'in sevinci dikkat çekti.

NTV Spor 21.11.2022 - 22:54
Son Güncelleme: 21.11.2022 - 23:17

2022 FIFA Dünya Kupası B Grubu ilk maçında İngiltere, İran'ı 6-2'lik skorla mağlup ederek kupaya 3 puanla başladı.

Khalifa Stadyumu'nda, Brezilya Futbol Federasyonu'ndan Raphael Claus'un yönettiği mücadelede İngiltere'ye galibiyeti getiren golleri; 35. dakikada Jude Bellingham, 43. ve 62. dakikalarda Bukayo Saka, 45+1. dakikada Raheem Sterling, 71. dakikada Marcus Rashford ve 90. dakikada Jack Grealish kaydetti.

İran'ın gollerini ise 65. dakikada Mehdi Taremi ile 90+13. dakikada penaltıdan Mehdi Taremi attı.

- Jack Grealish'in gol sevincinin perde arkası

İngilizlerin farklı galibiyetinde gol perdesini kapatan Jack Grealish, sevinciyle dikkat çekti. Pek çok kişi Grealish'in dans hareketlerinin hikayesini merak ederken gerçek kısa süre anlaşıldı. Grealish, kutlamasında verdiği kişisel sözü yerine getirdi.

Grealish'in kız kardeşi gibi serebral palsi hastası olan küçük hayranı Finlay, turnuva öncesinde İngiliz yıldızdan gol atması halinde bu sevinci yapması için söz almıştı. İkili, Premier Lig'in 'Fan Mail' adlı girişimiyle tanışırken 11 yaşındaki Finlay, yıldız oyuncuya "Keşke dünyada senin gibi engelli insanlara iyi davranan daha fazla insan olsaydı. Senin ünlü bir futbolcu olarak serebral palsili insanlarla yaşamanın nasıl bir şey olduğunu bildiğini görmek beni gerçekten mutlu ediyor. Sen benim kahramanımsın." mesajını iletmişti.

Mektuptan etkilenen orta saha oyuncusu Finlay'e imzalı bir Manchester City forması göndererek teşekkür etti.

İkili biraraya geldiğinde Grealish, Dünya Kupası'nda 11 yaşındaki hayranının seçtiği herhangi bir gol sevincini yapacağını söyledi. Ve 8 ay sonra Grealish, futbolun en büyük müsabakasında verdiği sözü tuttu.

Kupaya 3 puanla başlayan İngiltere, ikinci maçını 25 Kasım tarihinde ABD ile oynayacak. İran ise aynı tarihte Galler ile karşılaşacak.

Serebral Palsi Nedir?

Serebral palsi, yani beyin felci insan vücudundaki kasların hareketlerini, tonusunu veya vücudun duruşunu etkileyen bir grup fiziksel engel durumuna verilen isimdir. Serebral Palsi çoğunlukla doğumdan önce olmak üzere olgunlaşmamış beynin gelişmesi sırasında meydana gelen hasardan kaynaklanır.

Sayfa Yükleniyor...