Jorge Jesus: Riskin limitlerinde oynamamız gerekiyor

Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus, Sevilla karşısında ilk golü bulmanın önemli olduğunu belirterek, "Onların çok iyi bir takım olduğunu biliyoruz ama bizim hala söyleyecek sözümüz var." dedi. Jesus kontratıyla ilgili soruya, "Fenerbahçe'de kontratım mayıs ayında bitiyor ve bunu herkes biliyor. Bu yeni bir durum değil." yanıtını verdi.

NTV Spor 15.03.2023 - 16:02
Son Güncelleme: 15.03.2023 - 17:50

UEFA Avrupa Ligi son 16 turunda Fenerbahçe rövanş maçında yarın Sevilla'yı ağırlayacak.

Karşılaşma öncesinde Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus açıklamalarda bulundu.

Yarın oynanacak maçla ilgili sözlerine başlayan Jorge Jesus, "Yarın iyi bir takıma karşı ikinci mücadelemizi vereceğiz. Onlar bu turnuvayı 6 kere kazanmış bir takım. Biz şansımızın olduğuna inanıyoruz. Taraftarlarımızın inanması çok önemli olacak. Onların çok iyi bir takım olduğunu biliyoruz ama bizim hala söyleyecek sözümüz var." açıklamasında bulundu.

"Turu geçebilmek için goller gerekiyor"

İspanya'daki maçla ilgili ise Jesus şunları söyledi, "İlk maç da düşündüğüm gibi geçti. Rakibimizden daha iyiydik. İkinci yarıda bu kadar iyi olmayı sürdüremedik. Rakibimiz ikinci yarıda bulduğu pozisyonlardan gol attı. Biz ilk yarıda 3-4 tane net pozisyona girdik ama gole çeviremedik. Umarım yarın böyle olmaz. Turu geçebilmek için bize goller gerekiyorlar ve bunun için çabalayacağız."

Sarı-lacivertli takımın ara transfer döneminde kadrosuna kattığı Jayden Oosterwolde'yle ilgili Jesus, "Geleli çok olmadı. Oyunun sistemine adapte olması gerekiyor. Ülkeye de adapte olması gerekiyor. En önemlisi, takımın fikirlerine adapte olabilmesi. Hasta olduğu bir dönem vardı. Covid nedeniyle antrenman kaçırmıştı. Bu süreçte Lincoln Henrique iyi oynadı, verilen görevlerini iyi değerlendirdi. Nerede oynarsa oynasın görevini en iyi şekilde yerine getirdi. Sakatlanana kadar iyi bir dönemindeydi. İyi oyunu pozitif anlamda sürpriz oldu bile diyebilirim benim için. Sakatlıktan dolayı ondan faydalanamayacağız. Sezon bitmeden gelebilecek mi bilmiyoruz. Bunu Jayden için bir fırsat olarak değerlendirebiliriz." ifadelerini kullandı.

UEFA'da final oynama hayalinin devam edip etmediğine yönelik soruya karşılık Portekizli teknik direktör, "Hayal kurmak her zaman kolaydır ama ben gerçekçi bir insanım. Tur tur bakıyorum. Her zaman içinde bulunduğumuz turu geçmek için inanmalıyım. Turda çok güçlü takımlar var geçmek gereken. Bizden çok daha güçlüler diyebilirim." değerlendirmesinde bulundu.

Sözleşme sorusuna yanıt

Jorge Jesus, sözleşmeyle ilgili gelen soruya ise şu yanıtı verdi, "Bu sorunun maçla ilgisi yok ama cevaplayacağım. Fenerbahçe'de kontratım mayıs ayında bitiyor ve bunu herkes biliyor. Bu yeni bir durum değil. Bunun dışında söyleyeceğim başka bir şey yok."

"İlk golü atmak ideal senaryo"

Sevilla ile yarın oynanacak maçta ilk golü atmanın önemine dikkat çeken Jesus, "Biz hala şansımızın olduğuna inanıyoruz. Bu turu çevirebilecek gücümüzün olduğunu biliyoruz. Turun başına göre işimizin daha zor olduğunu biliyoruz ama hala inancımız var. İnanmak ve çok istemek, bunları yapmamız gerekiyor. Riskin limitlerinde oynamamız gerekiyor. Bizim için ilk golü atmak ideal senaryo." dedi.

"Fenerbahçe için büyük bir kayıp"

Sevilla ile oynanan ilk maçta sakatlanan ve dizinde yırtık tespit edilen Lincoln Henrique'nin sahalardan ne kadar uzak kalacağını bilmediğini aktaran Jesus, "Sezonun geri kalanında oynayıp oynamayacağını bilmiyorum. Fenerbahçe için büyük bir kayıp. Birden fazla pozisyonda oynattık. Onun yokluğu bizim için bir devantaj olacak." açıklamasında bulundu.

Jorge Jesus sözlerini şöyle tamamladı, "Hafta sonu bir maç oynamadık ve Pedro birkaç aylık sakatlıktan çıkmıştı. Batshuayi'nin sakatlığı daha kısa süreli bir sakatlıktı. Yarın tam olarak hazır olacağını düşünüyorum. Pedro'nun biraz daha zamana ihtiyacı var. Hafta sonu oynamadık ama bu maça çalışabilmek için daha fazla süremiz oldu. Önemli olan benim için takımın birden fazla sistemle oynayabilmesi. Avrupa'daki tüm maçlarda 3'lü savunmayla oynadık. Bu maçlarda 7 galibiyet 3 beraberlik aldık. Yarın nasıl oynayacağımızı söyleyemem. Benim için önemli olan şey, oyuncularımın her sisteme alışmış olması ve rahat bir şekilde oynayabilmesi."

Sayfa Yükleniyor...