Joshua King açıklaması: Sahada olacak mı bilmiyorum

UEFA Avrupa Ligi play-off turu ilk maçında Avusturya'nın Austria Wien takımını 2-0 yenen Fenerbahçe'de teknik direktör Jorge Jesus galibiyeti değerlendirdi, "2-0 kazandık, turu garantilemedi aama önemli bir ajantaj elde ettik" dedi.

NTV Spor 19.08.2022 - 01:02

Hiçbir teknik direktör maçtan önce neler olacağını bilemez ama takımını hazırlar. Takım özellikle defansif olarak iyi görüntüdeydi. 2-0'lık net bir skor aldık. Aldığımız skor turu garanti etmedi ama çok önemli bir avantaj elde ettik" dedi.

"KING SAHADA OLUR MU BİLMİYORUM"
Her maçta takım 11'in değiştiği yorumu üzerine ise Portekizli teknik adam, "Benim için ideal 11 diye bir şey yok. Her maça farklı 11'le çıkmak durumundayız. 3 günde 1 maç oynayan takımların fiziksel anlamda riskleri oluyor. Bir önceki maça kıyasla 6-7 farklı oyuncu vardı 11'de. Buna rağmen Joshua King fiziksel bir sıkıntı yaşadı. Başarılı olmak istiyorsanız bu riski almalısınız. Haftada 1 maç yapan, Avrupa'da oynamayan takımlar bu riske sahip değildir. Büyük takımlar bu riski almalıdır" ifadelerini kullandı. 

Oyuncu rotasyonu konusunda açıklamalarına devam eden Portekizli teknik adam, "Joshua King'de bir kas yorgunluğu olduğu için oyundan aldık. Onun özel yetenekleri var, hızlı bir oyuncu. Bir önceki maç sebebiyle toparlayamamış olabilir. Pazartesi günü sahada olacak mı bilmiyorum" açıklamasını yaptı. 

İlk maçına çıkan yeni transfer Alioski için ise Jesus, "Hem yorgunluğu vardı hem de sarı kart riski vardı. Ama ilk maçında çok iyi bir performans gösterdi. Onun için oyundan erken aldım" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...