Mario Lemina: Juventus bana özgürlük verdi, Galatasaray ve Southampton gibi

Galatasaray'ın eski oyuncusu Mario Lemina, "Kariyerimde oynadığım tüm takımlar bana katkı sağladı. Juventus bana özgürlük verdi, Galatasaray ve Southampton gibi. Bu, birçok oyun tarzını öğrenmeme yardımcı oldu." dedi.

NTV Spor 13.11.2022 - 11:53
Son Güncelleme: 13.11.2022 - 12:50

Kariyerini Fransa Ligue 1 ekiplerinden Nice'te sürdüren Mario Lemina, Get Football News France isimli haber sitesine açıklamalarda bulundu.

Sezonun şu ana kadarki bölümünü değerlendiren Lemina, "Sezonun ilk bölümü zordu. Çok fazla gelen ve giden isim vardı. İşlerin yoluna girmesi için herkesin birbirini tanıması gerekiyordu. Yeni bir antrenör takımın başına geçti. Haftalar ilerledikçe daha iyi sonuçlar aldık ve bu, takıma özgüven ve oynama isteği getirdi." dedi.

🟡🔴 GALATASARAY HABERLERİ

Farklı antrenörlerin kariyerine nasıl etki ettiğiyle ilgili soruya ise Gabonlu futbolcu şu yanıtı verdi, "Kariyerimde oynadığım tüm takımlar bana katkı sağladı. Juventus bana özgürlük verdi, Galatasaray ve Southampton gibi. Bu, birçok oyun tarzını öğrenmeme yardımcı oldu. Çoğu antrenör taktiksel olarak ilerlememi sağladı."

2019/20 sezonunda Galatasaray forması giyen Mario Lemina, 28 maçta süre alırken 1 gol kaydetti.

Bu sezon ise Nice ile 18 maça süre alan 29 yaşındaki oyuncu, 1 gol ve 1 asistlik katkı sağladı.

Sayfa Yükleniyor...