Kerem Aktürkoğlu: Türkiye'yi taşıması umulan mucize

Fransa'nın önde gelen spor gazetesi L'Equipe, Galatasaray ve Milli Takım'ın yıldızı Kerem Aktürkoğlu'yla ilgili bir analiz yazısı yayımladı ve "Türkiye'yi Portekiz karşısında taşıması beklenen mucize" denildi.

NTV Spor 24.03.2022 - 14:22

Kerem Aktürkoğlu'nun 1999 İzmit depreminden kurtulan bir isim olduğu belirtilen yazıda, "Türk futbolunun gelecekte en çok umut eden isimlerinden biri" denildi. 

Kerem'in çocukluğunda kurtulduğu İzmit depremindeki detayların verildiği yazıda, "İzmit Ağustos 1999'daki 7.6 şiddedindeki depremde harap oldu. Moloz yığınları arasında belediye başkanı, özellikle 9 aylık torunu olmak üzere hayatları kurtarmakla meşguldü. Kerem'i kurtarmayı başardı ve Aktürkoğlu ailesini sevince boğdu. Galatasaray, Voldemort'a (Harry Potter serisinin kötü adamı) karşı en kötüsünden de kurtulan "Harry Potter" lakaplı bu sol kanat oyuncusuna hayran kaldı" ifadeleri kullanıldı. 

23 yaşındaki oyuncu'nun Fatih Terim yönetiminde kendini kanıtladığı kaydedildi ve "Efsane teknik adam onu küçük bir takım olan Erzincanspor'dan (3. Lig takımı) keşfedip önerince Eylül 2020'de Galatasaray'a geldi. Tıpkı Galatasaray'a Fransa 3. ligden gelip dünyaya adını duyuran Ribery gibi" denildi. 

Barcelona Teknik Direktörü Xavi'nin Galatasaray eşleşmesinde Kerem Aktürkoğlu için kullandığı "Takımın en iyisi. Atak ikilisinde harika" sözlerine de vurgu yapıldı.

Kerem Aktürkoğlu'nun bu sezonki istatistiklerine de değinildi ve "Çok yönlü bir oyuncu. Topla büyük farklılıklar yaratmasının yanısıra 44 kez 11'de başladığı maçlarda 14 gol attı ve 9 da asist yaptı. Galatasaray başkanının yeni danışmanı Luis Campos, değerinin 25 milyon Euro olduğunu söyledi. Galatasaray önümüzdeki sezon Avrupa Kupası'na katılamazsa onu satmak zorunda kalabilir" yorumu yapıldı.

"PORTEKİZ GÜÇLÜ ANCAK SIRBISTAN'A GEÇİLDİ"

Kerem Aktürkoğlu ise Alman spor dergisine verdiği röportajda gündemdeki soruları yanıtladı. "Portekiz ve İtalya’yla birlikte görüntüde Dünya Kupası için en zor yoldayız" diyen Kerem Aktürkoğlu, "Portekiz Premier Lig yıldızlarıyla dünyanın en iyi takımlarından biri. Ancak Sırbistan bu güçlü takımı arkasında bırakmayı başardı. Stefan Kuntz’la birlikte kendini geliştiren ve daha iyi olan genç ve aç bir takımımız var. Onlardan korkmuyoruz ve bu maçı oynayacağımız için seviniyoruz. Çünkü neler yapabileceğimizi biliyoruz" dedi. 

"Hep devam etmek ve asla pes etmemek her zaman Türk Milli Takımı’nın felsefesidir" diyen Kerem Aktürkoğlu, "Bunda taraftarlarımızın da desteği önemli bir faktör. Nerede oynarsak oynayalım çok sayıda taraftar geliyor ve bizi sürekli destekliyor. Bu durumda zorlu dönemlerde pes etmek mümkün değil. Hocamız taktik ve oyun düzenini daha hücuma dönük olarak düzenledi. Bu hücum oyuncusu olarak benim oyun tarzıma uydu. Ama benim golcü olup olmadığıma başkaları karar versin" ifadelerini kullandı. 

Fatih Terim’in görev yaptığı dönemde kendisini hep teşvik ettiğini kaydeden Kerem Aktürkoğlu, "Benden beklentilerini yüksek tutması nedeniyle çok mutluyum ve ona bunun için teşekkür borçluyum. Onsuz gelişimim mümkün olmazdı. Bu tip sözler bana gurur verdiği kadar beni daha da iyi olmak için motive ediyor" açıklamasını yaptı. 

Kendisinin Frank Ribery'yle karşılaştırımasının onur verici olduğunu söyleyen Kerem, "Tabii ki Franck Ribery gibi dünya çapında kalitede bir oyuncu karşılaştırılmak onur verici. Dürüst olmam gerekirse hiçbir zaman özel bir idolüm olmadı. Cristiano Ronaldo ve Messi’yi her zaman zevkle seyrettim. İkisi de son 10 yılın en büyük oyuncuları ve ben dahil birçok oyuncuyu etkilediler" diye konuştu. 

KEREM AKTÜRKOĞLU'NDAN TRANSFER SORUSUNA YANIT

Galatasaray ve Milli Takım'daki performansının ardından transferde isminin anılmasıyla ilgili olarak da Kerem Aktürkoğlu, "Almanya’da iyi ve hızlı futbol oynanıyor. Bu nedenle Bundesliga her zaman iyi bir adres. Benimle ilgilenen kulüplerle şu anda kafamı meşgul etmiyorum. Hedefim sahada iyi olmak. Ayrıca kısa süre önce Galatasaray’daki sözleşmemi uzattım ve kulübün yeni yapılanmasında önemli bir rol üstlenmek istiyorum. Genelde sözleşmeler tamamlamak üzere yapılır. Ama hayatta ve her şeyden önce futbolda gelecekte ne olacağı bilinmez. Şu anda Galatasaray’da çok mutluyum ve teknik direktörüm Domenec Torrent ile birlikte gelişimimi sürdürecek imkanlar olduğunu görüyorum" açıklamasını yaptı.

Sayfa Yükleniyor...