Klinsmann'dan Carlos Queiroz'a cevap: "İran'ı eleştirmedim"

Jürgen Klinsmann, İran Milli Takımı teknik direktörü Carlos Queiroz'un istifa talebine cevap verdi.

NTV Spor 27.11.2022 - 19:12

Alman futbol adamı Jürgen Klinsmann, 2022 FIFA Dünya Kupası'nda mücadele eden İran Milli Futbol Takımı'nın teknik direktörü Carlos Queiroz'u ya da yedek kulübesini asla eleştirmediğini belirtti.

Klinsmann, açıklamaları nedeniyle Portekizli çalıştırıcı Queiroz tarafından Katar 2022 Teknik Çalışma Grubu'ndaki görevinden istifa etmeye çağrılmasıyla ilgili BBC'ye değerlendirmede bulundu.

📈TIKLA: DÜNYA KUPASI PUAN DURUMU

Alman futbol adamı, "Asla Carlos Queiroz'u ya da İran yedek kulübesini eleştirmedim. Bazıları hakemi eleştirdiğimi bile düşündü çünkü onların yedek kulübesindeki davranışları hakkında hiçbir şey yapmadı. Anlatmaya çalıştığım şey, onların işlerini duygusal bir şekilde gerçekleştirmeleriydi. Tüm yedek kulübesi oyunu yaşıyor. Bir zıplıyorlar, bir oturuyorlar. Queiroz, çok duygusal bir teknik direktör. Tüm enerjisini oyuncularına vermeye çalışıyor. Queiroz'u arayıp ortamı sakinleştirmeye çalışacağım." diye konuştu.

Klinsmann ne demişti?

Kariyerinde bir dönem Almanya ve ABD'yi çalıştıran Klinsmann, katıldığı bir yayında, "Queiroz, Kolombiya ve Mısır ile elemeleri geçemedi. Sonra geri dönüp İran'ın başına geçti. Bu onların kültürü ve buna Quieroz da gerçekten iyi uyuyor. Bu tesadüf değil, hakemi çalıştırdılar, yedek kulübesinin zıpladığını gördünüz. Sahada sürekli gözünüzün önündeler. Konsantrasyonunuzu kaybetmenize neden oluyorlar." yorumunda bulunmuştu.

🏆TIKLA: DÜNYA KUPASI FİKSTÜRÜ

Queiroz da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Klinsmann'ın sözlerini "futbol adına utanç verici" olarak nitelendirerek, "Saha içinde yaptıklarınıza ne kadar saygı duyarsam duyayım, İran kültürü, milli takımı ve oyuncularım hakkındaki bu sözler futbol için utanç vericidir. Bizim seviyemizde olmadığı sürece kimse dürüstlüğümüze zarar veremez. Sizi, İranlı oyuncularla sosyalleşmeye ve onlardan ülkeyi, İran halkını, şairleri, sanatı, cebiri ve tüm bin yıllık Pers kültürünü öğrenmeye davet ediyoruz. Aynı zamanda, Katar 2022 Teknik Çalışma Grubu üyeliğinizle ilgili olarak FIFA'nın vereceği kararı tüm dikkatimizle takip ediyoruz. Kampımızı ziyaret etmeden önce istifa etmenizi bekliyoruz." ifadelerini kullanmıştı.

Sayfa Yükleniyor...