Koca özür diledi Çebi teşekkür etti

Kulüpler Birliği Vakfı'nın Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) geçmiş olsun ziyareti sonrası Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Ankaragücü Başkanı Faruk Koca, Ali Koç'la birlikte açıklama yaptı. Faruk Koca, ev sahibi olmaları nedeniyle sorumluların kendileri olduğunu söyledi ve özür diledi. Ahmet Nur Çebi ise

NTV Spor 06.09.2022 - 16:16
NTV Spor

Kulüpler Birliği Vakfı ve Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, üçlü açıklamada ilk olarak söz alırken, " Ankaragücü-Beşiktaş maçında ki saldırıyı, sebebi ne olursa olsun sadece Beşiktaş'a değil Türk futboluna bir saldırı olarak görüyoruz. Zaman zaman böyle olaylar olabiliyor. Önemli olan kurumların sergilediği bir durumdur. Bir taraftarın tribünden gelerek yaptığı saldırı bir camiayı bağlamaması gerekiyor. Hem Beşiktaş hem de Ankaragücü başkanları kendi aralarında konuştular" dedi. 

MKE Ankaragücü Başkanı Faruk Koca ev sahibi olmaları nedeniyle sorumluların kendileri olduğunu kaydederken, "Maalesef ev sahibi biz olduğumuz için yaşanan olayların sorumluluğu da bize aittir. Bir tane taraftarın 4.5 metrelik bir çiti aşarak, sahada futbolcuyu tartaklamasını tasvip edemeyiz. Bu takımı cezalandırmaktır. Bir kişinin yaptığı hareket maalesef bütün camiayı töhmet alnında bırakıyor. Maçtan sonra Beşiktaş camiasından özür dilediğimi ifade ettim. Maalesef bazı basın mensupları televizyon ekranlarında takımları, başkanları töhmet altında bırakıyorlar. Biz Ankaragücü camiası olarak olaylardan büyük özür diliyoruz. Özür dilemek bir erdemdir. Bizden kaynaklanan bir durum nedeniyle özür diliyoruz. Bu tavırları kendimiz yaparız. Birinin tehdidi veya baskısıyla özür dilemeyiz. Başkandan ve camiadan özür diliyorum. En kısa zamanda Beşiktaş başkanına ve taraftar gruplarına ziyarete gideceğim. Dün o taraftar mahkemeye çıktı. Ankaragücü o sürece hiçbir zaman dahil olmadı. Taraftar grupları ve avukatları yanında olmuş. Ankaragücü taraftarı büyük bir camiadır, en çok onlar üzüldü" açıklamasını yaptı. 

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Kulüpler Birliği Vakfı ve Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile MKE Ankaragücü Başkanı Faruk  Koca'ya teşekkür ederken, "Ankaragücü'nü en üst temsil eden sayın başkana gösterdiği naiflik için canı gönülden teşekkür ediyorum. Bizim için yeterlidir. O tür olaylar bir camiaya mal edilmez. Beşiktaş taraftarına da seslenmek istiyorum. Bu tür olayların yaşanmaması için Beşiktaş taraftarını hassasiyete davet ediyorum. Suçu işleyen kişinin cezalandırılmasını istiyorum. Bizler dışarıdan göremediğiniz kadar seven ve sayan bir camiayız ve paydaşlarız. Bunu taraftarın görmesini istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...