"Konya'da bu turu geçebileceğimize inanıyorum"

Konyaspor Teknik Direktörü İlhan Palut, defansif olarak iyi bir maç oynadıklarını söyledi. Palut, rövanş maçında da iyi bir oyun sergileyerek bir üst tura yükselmek istediklerini belirtti.

NTV Spor 04.08.2022 - 23:41 | Son Güncelleme: 04.08.2022 - 23:56

UEFA Avrupa Konferans Ligi 3. ön eleme turu ilk maçında Konyaspor, deplasmanda Vaduz'la karşılaştı.

Ev sahibi Vaduz, 72. dakikada Franklin Sasere'nin golüyle öne geçerken Konyaspor, Muhammet Demir'le 88. dakikada beraberliği yakaladı ve mücadele bu skorla tamamlandı.

Eşleşmenin rövanş maçı, 11 Temmuz'da Konya'da oynanacak.

İlhan Palut ne dedi?

Mücadelenin ardından karşılaşmayı değerlendiren Konyaspor Teknik Direktörü İlhan Palut, "Rakip, organizasyon anlamında olmasa da fizik ve ritim olarak bize karşılık verdi. Kazanmak istiyorduk. Konya'da bu oyunu tekrarlamamız gerekiyor. Üçüncü bölgede biraz daha efektif olmamız gerekiyor. Bunları yapabilirsek bir üst tura çıkan taraf olacağımızı düşünüyorum." dedi.

Defansif olarak iyi bir oyun sergilediklerini belirten Palut, "Vaduz'un pres yapacağını biliyorduk ve bekliyorduk. Presi çoğu zaman çözdük ve topu ikinci bölgeye taşıdık. Ancak presi geçtikten sonra çok top kaybettik. Defansif anlamda kötü değildik. Buradaki eksiklerimizi tamamlayıp baskılı bir oyun oynayıp skora yansıtmak istiyoruz. Deplasmanda skor avantajını yakalayabilseydik rakibimiz bazı riskleri alabilirdi. Rakip de golü bulunca mücadele isteği içerisine girdiler. Kötü bir sonuç sayılmaz. Konya'da bu turu geçebileceğimize inanıyorum." yorumunda bulundu.

Sayfa Yükleniyor...