Manchester United'ı satın alacağını açıklayan Elon Musk'tan düzeltme

Elon Musk, Manchester United'ı satın mı alıyor? Ünlü iş insanı yaptığı paylaşımla sosyal medyanın gündemine oturdu.

NTV Spor 17.08.2022 - 11:47
Son Güncelleme: 17.08.2022 - 16:07

Günün ilk saatlerinde Elon Musk tarafından gönderilen bir tweet, spor dünyasında heyecan yarattı. 'Dünyanın en zengin adamı' paylaşımıyla Manchester United'ı satın alacağını duyurdu.

Bu girişimi sosyal medyada büyük ses getirirdi ve kısa sürede 400 binden fazla beğeni aldı. Zor günler geçiren Manchester United'da taraftarlar SpaceX ve elektrikli otomobil şirketi Tesla'nın da sahibi Musk tarafından yönetilen bir kulübün nasıl olacağını düşünür oldu.

- Ne söyledi?

Twitter'da 103 milyondan fazla takipçisi olan Musk, daha sonra şaka yaptığını açıkladı. Ünlü iş insanı yaptığı bir diğer paylaşımda bu durumun Twitter'da uzun süredir yapılan bir şakadan ibaret olduğunu söyledi.

"Ciddi değildim, bu Twitter'da uzun süredir devam eden bir şaka. Herhangi bir spor takımını satın almıyorum."

Forbes'a göre 51 yaşındaki Musk'ın net serveti 270 milyar dolar seviyesinde.

Cristiano Ronaldo'nun henüz geleceğinin netleşmediği Kırmzı Şeytanlar, Sir Alex Ferguson'un 2013'te teknik direktör olarak emekli olmasından bu yana düşüşte. 2005'ten beri kulübün sahibi olan Glazer ailesine taraftarlar sık sık protestolarda bulunuyor.

- Elon Musk, Manchester United'ı gerçekten satın alabilir mi?

Dev bir servete sahip olan Elon Musk, bir hayran kitlesi ve güçlü maliyeye sahip dünyanın en popüler futbol kulüplerinden biri olan Manchester United'ı satın alabilir.

Reuters'e göre, kulübün bu Salı günkü borsa kapanışı itibariyle 2 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri vardı.

Mayıs ayı itibariyle Forbes, geçen yıl 633 milyon doları aşan bir gelirle Manchester United'ı yaklaşık 4.6 milyar dolar değer belirledi.a

Sayfa Yükleniyor...