Mecnun Otyakmaz Sivasspor'un borcunu açıkladı

Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz, Rıza Çalımbay'ın imza töreninde kulübün borcunu açıkladı.

NTV Spor 07.06.2022 - 19:27

Ziraat Türkiye Kupası'nı kazanarak tarihlerindeki ilk kupayı müzesine götüren Demir Grup Sivasspor teknik direktör Rıza Çalımbay'ın sözleşmesini 1 yıl uzattı.

İmza töreninde yer alan başkan Mecnun Otyakmaz, Sivasspor'un borcu olmadığı iddialarını yanıtladı.

Otyakmaz, "Biz borçsuz kulübüz diye bir açıklama yapmıyoruz ama bizi takdir etmek adına sürekli bu ön plana çıkartılıyor. Bir taraftan gurur verici ama biraz da bu durum nazara geldi. Gelirlerimizin artması halinde daha iddialı bir takım haline geleceğiz" dedi.

18 yıldır Sivasspor başkanlığını yürüten Mecnun Otyakmaz, "Biraz nazara geldik galiba. Özellikle kur farkından sonra 80 milyon liralık bir açık vardı. Transfer yapmadık, sadece bir transfer yaptık bütçemize uygun ve yaptığımız tasarruflarla bunu yaklaşık 50 milyon liraya düşürdük." ifadelerini kullandı.

"Muhtemelen Avrupa'da başarısız olacağız"

Transfer dönemi ve gelecek sezon hakkında da konuşan Otyakmaz, "Önümüzde muhtemel bazı gelirler var. Çok iddialı bir takım olmayacak. Muhtemel Avrupa'da da başarısız olacak. Dolayısıyla biraz da başarı elde edebilecek bir takım oluşturmak adına biraz daha risk alıp daha iddialı kulüp haline gelecek." şeklinde açıklamalarda bulundu.

Sayfa Yükleniyor...