"Messi'nin ayrılması takımda boşluk yarattı"

Barcelona'nın tecrübeli oyuncusu Sergio Busquets, geçtiğimiz yaz Katalan kulübünün maaş limitinden dolayı takımdan ayrılmak zorunda kalan Lionel Messi'yi özlediğini itiraf etti.

NTV Spor 31.03.2022 - 10:09 | Son Güncelleme: 31.03.2022 - 10:13

Arjantinli yıldızın transfer olmasını bir şok olarak değerlendiren Busquets, Messi'nin ayrılmasının takımda boşluk yarattığını söyledi.

Katalan radyosu RAC1'e konuk olan Sergio Busquets, "Messi'yi saha içinde ve dışında özlüyorum. Bize çok şey verdi. Yaptığını daha önce kimse yapmadı. Çok büyük bir fark yarattı. Eminim o da bizi özlemiştir. İlk başta zordu. Bizim için de şok oldu. Biz hala buradayız ama onun için hayal edin. Şehir değiştirmek, takım değiştirmek, stil değiştirmek..." ifadelerini kullandı.

▶LA LIGA HABERLERİ

Lionel Messi'nin geri dönmesini çok istediğini söyleyen Busquets, "Ona en iyisini diliyorum. Leo'nun geri dönmesini isterdim ama bunun çok zor olduğunu biliyorum çünkü devam eden bir sözleşmesi var. Ona her zaman hayranlığım ve saygım var." dedi.

Barcelona'nın yeni teknik direktörü Xavi hakkında ise, "Bize güven verdi. Özellikle ilk birkaç gün çok çalıştı. Kimse kolay olduğunu düşünmesin. Onun fikirlerini bilmeyen çok oyuncu vardı. Gelişmemiz için çok emek verdi. Sakat oyuncular da iyileşti ve yeni transferler geldi. Kazanmaya başlayınca da her şey çok daha kolaylaştı." şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...