Millilerde ortak amaç: Dünya Kupası

A Milli Takımın iki oyuncusu Kaan Ayhan ve Taylan Antalyalı, Cebelitarık maçı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı ve Dünya Kupası vurgusu yaptı.

NTV Spor 10.11.2021 - 18:06

Sassuolo'da düzenlik forma giymemesiyle ilgili üzüntüsünü dile getiren Kaan Ayhan, "Ben de evde oturduğumda oynayıp, oynamadığımı düşünüyorum. Sassuolo'da oynamayı hak ettiğimi düşünüyorum. Bu konuda mutsuzum. Bunu hocam da biliyor, kulüp de biliyor" dedi. 

"Dünya Kupası'na katılmak istiyoruz" diyen Kaan Ayhan şöyle konuştu, "Bu yolda önemli bir adım atmak istiyoruz. Bunun için de 6 puanın şart olduğunu biliyoruz. İnşallah bunu başarırız.

Hocayla toplamda 2 hafta beraber çalışıyoruz. Daha derinlere, detaylara pek giremedik. Avrupa Şampiyonası'ndan sonra bir özgüven kaybı oldu. Ancak bu bizi etkilememeli. Maçlarda aldığımız skorlar bu yönde çok önemli. Cebelitarık maçında 3 puan alıp Karadağ'a öyle gitmek istiyoruz."

Taylan Antalyalı, basın açıklamasının öncesinde bugün doğum günü olan Kaan Ayhan'a takım arkadaşları adına hediye verdi.

Taylan Antalyalı, Atatürk'ün 83. ölüm yıldönümü olduğunu hatırlatırken, "Bugün çok önemli aslında. Ulu Önder Atatürk'ün aramızdan ayrılışının yıl dönümü. Özlemle, saygıyla anıyoruz" dedi. 

Dünya Kupası için "Son ana kadar, son dakikaya kadar mücadelemiz devam edecek" diyen milli futbolcu, "Önümüzdeki iki maçı önce kazanıp daha Dünya Kupası'na gitmek istiyoruz.  Burada en üst düzeydeki oyuncular var. Çok değerli arkadaşlarımız. Rekabet takıma olumlu yansıyacaktır. Kim oynarsa oynasın hepimiz destek olacağız. Önemli olan burada milli takımın başarısı" ifadelerini kullandı. 

Cebelitarık'ın daha çok savunma yapan bir ekip olduğunu kaydeden Taylan Antalyalı, "Bu maçı önce ciddiye lamamız lazım. Önca galibiyet, ardından farklı galibiyet çok önemli. Rakip kim olursa olsun rakibi ciddiye almamız önemli. Takım arkadaşlarımızla daha fazla birlikteyiz. Herkes farklı takımlardan geliyor. Bu birlikteliği sağlamak için hoca ufak tefek değişiklikler yaptı. Arkadaşlık da üst düzeyde. Telefonlarla ilgilenmiyoruz. Birlikte sohbet, muhabbet şeklinde geçiyor" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...