Negreira davasında flaş gelişme: "Geliri Barcelona'ya hizmetine dayanıyordu"

Barcelona'nın, İspanya Hakem Teknik Kurulu'nun eski başkan yardımcısı Negreira Sanchez'e yasa dışı para ödediği gerekçesiyle açılan soruşturmada yeni gelişmeler yaşandı.

NTV Spor 28.03.2023 - 18:39
Barcelona'nın, İspanya Hakem Teknik Kurulu'nun eski başkan yardımcısı Negreira Sanchez'in iki şirketine yaklaşık 3 milyon euro ödediği gerekçesiyle açılan soruşturmada flaş gelişmeler yaşandı.

Yaklaşık 3 milyon euro'nun 518 bin euro'sunun video analiz için ödendiği tespit edildi. Barcelona'nın, Negreira Sanchez'in oğluna İspanya Milli Takımı ve diğer milli takımların maçlarının video analizi için bu ücreti ödediğine dair faturalar ortaya çıktı.

"Geliri Barcelona'ya hizmetine dayanıyordu"

Savcılık konuyla ilgili açıklamasında; "Negreira Sanchez'in her iki şirketinin gelirleri de tamamen Barcelona'ya verilen hizmetlere dayanıyordu. Hamiline çekler yoluyla ödemeler gerçekleştiriliyordu. Bozdurulan çeklerin daha sonra hangi hesaplara aktarıldığı ise tespit edilememiştir." denildi. 

Küme düşmeye kadar gidebilir

RFEF'in mevcut disiplin yönetmeliğine göre; çıkar sağlamak için hakemlere para ödediği tespit edilmesi halinde Barcelona'ya para cezasının yanı sıra küme düşürülme hatta 5 yıla kadar liglerden men edilme cezası da verilme ihtimali bulunuyor.

Sayfa Yükleniyor...