Nwakaeme, Sörloth, Ahmetcan Kaplan...

Spor Toto Süper Lig şampiyonu Trabzonspor'un başkan Ahmet Ağaoğlu, katıldığı programda transfer açıklamalarda bulundu.

NTV Spor 01.06.2022 - 13:08

Trabzonspor'da başkan Ahmet Ağaoğlu, Anadolu Ajansı Spor Masası'nın konuğu oldu.

Başkan Ağaoğlu gelecek sezonun transfer çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

"NWAKAEME'DEN CEVAP BEKLİYORUZ"
"Nwakaeme ile ilk sözleşme uzatma görüşmesini 19 Eylül'de başlattık. Neredeyse 9 aya yakın bir süre geçti. Biraz uzun süren bir süreç. Kendisine kulübün verebileceği en yüksek ücreti teklif ettik. "Ben Trabzonspor'u seviyorum" demişti. Bunu medyaya değil, bize de söyledi. Kendisinden cevap bekliyoruz. Geçtiğimiz hafta konuştuk. Menajerleriyle birlikte toplantı yaptık. Cevap bekliyoruz."

"100'E YAKIN İSMİ İZLİYORUZ"
"İzleme ekibimiz sezon içinde bütün mevkiler için çalışmalar yapıyor. 100'e yakın futbolcu var. Piyasa ismi zikredilen oyuncular değiller. Sadece 3-4 tanesi belki onlarla örtüşüyor. Oyuncunun performansı, hocanın sistemi ve kulübün finansal imkânları var. 10 milyon Euro bonservis bedeli, 3 milyon Euro net maaş gibi durumlar söz konusu değil. İşte 5 milyon Euro imza parası isterim gibi durumlar yok. Oyuncu ve hoca tarafından önümüze böyle bir durum gelmedi. 100'e yakın oyuncu var ve her mevki için."

"İMZA ATILMADAN İSİM ZİKRETMEM"
"Denswil ile görüşmelerimiz sürüyor. İmza atılmadan konuşmam. Hiçbir transferin imza atılmadan gerçekleşmediğine inanırım. Futbol dünyasında öyle şeyler gördük ki. Fransa Ligi'nden geçen sene bir oyuncu ile anlaştık. Uçak bileti dahil! Gelmesini beklediğimiz bir oyuncu, gece yarısı telefon açtı. "Ben kalmaya karar verdim, özür dilerim" dedi. Sağlık kontrolü sonrası gerçekleşmesini beklediğimiz bir transferdi. Yurt dışından araba ithal etmiyorsunuz. Oyuncular da farklı ülkeye, şehre gidiyor. Onlarca kriterleri var. Biri kafanıza takılır ve transfer olmayabilir. Ciddi ve yoğun bir çalışma içindeyiz. İmzalar atılmadan isim zikretmem."

"GEÇEN SENENİN TEKRARINI YAPACAĞIZ"
"1-2 futbolcu kamp döneminin içine sarkabilir. Ama diğer hepsinin bitirilmesini arzu ediyoruz. Tabii ki diğer liglerin de durumunu değerlendirmek gerekiyor. Belki 1-2 oyuncu sarkabilir. Transferde geçen senenin tekrarını yapma düşüncesindeyiz. Böyle yapınca erken yol alıyorsunuz. Bunu yapayamayanların yaşadığı sıkıntılar da ortada. Diğer birkaç kulübümüz bunun sıkıntısını ciddi anlamda yaşadı."

"SORLOTH'U SATMADAN BİZE SORMALARI GEREKİYOR"
"Alexander Sörloth'a teklif giderse, Leipzig'in bize dönmesi gerekiyor. Aynı parayı verirsek, oyuncu ile anlaşma hakkı Trabzonspor'da. İster miyiz, istemez miyiz? Alır mıyız, almaz mıyız? Bu farklı bir şey ama bize sormak zorundalar. Parayı verirsek, alırız."

"Trabzonspor futbolcularına gelen tek resmi teklif Ahmetcan Kaplan için geldi."

Sayfa Yükleniyor...