"O senaryoyu kafamda oynamıyorum"

A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz, Ermenistan maçı öncesi düzenlediği basın toplantısında çarpıcı açıklamar yaptı. Kuntz, Ermeni muhabirin "Yenilirseniz Türkiye'ye nasıl döneceksiniz?" sorusuna "Ben o senaryoyu kafamda oynanmıyorum" yanıtını verdi.

NTV Spor 24.03.2023 - 17:18
Son Güncelleme: 24.03.2023 - 17:56

A Milli Futbol Takımı'nın EURO 2024 Elemeleri'nde yarın Ermenistan ile oynayacağı maç öncesi teknik direktör Stefan Kuntz ve Ay Yıldızlı takımın futbolcusu Cengiz Ünder açıklamalarda bulundu.

Cengiz Ünder'in açıklamalarından satır başları şöyle:

"GALİBİYETE ODAKLANDIK"

"Milli Takım'da olmak benim için sürekli başka bir heyecan demek. Takımımızın ve içerideki arkadaşlık ortamı çok iyi. Şu an her şey yolunda ve galibiyete odaklandık."

"BİZ SADECE İŞİMİZİ YAPMAK İSTİYORUZ"

"Biz futbolcuyuz, sadece işimizi yapmak istiyoruz. Yarın maçımızı oynayıp güzel bir sonuçla ülkemize dönmek istiyoruz"

"MKHITARYAN İLE İYİ ARKADAŞTIK"

"Henrikh Mkhitaryan ile iyi arkadaştık Roma'da. Onun burada olup olmaması bizi ilgilendirmiyor. Tek istediğimiz yarın maçı kazanıp, mutlu bir şekilde Türkiye'ye dönmek."

"ALMANYA'DA OLMAYI ÇOK İSTİYORUZ"

"Takım arkadaşlarımla da sürekli konuşuyoruz. Son Avrupa Şampiyonası'ndan sonra bu turnuvanın bizim ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Günden güne daha iyi bir takım haline geliyoruz, tecrübeleniyoruz. Bu turnuvaya katılmayı çok istiyoruz. Hocamızla da sürekli bunu konuştuk, Almanya'da olmayı çok istiyoruz"

"SEZON BAŞINDA ZORLANDIM"

"Marsilya'da bu sezon başında hocamız benden daha fazla savunma yapmamı istiyordu.  Başta zorlandım ama ardından alıştım ve şu anda her hafta forma giyiyorum."

Cengiz Ünder'in ardından söz alan Stefan Kuntz'un açıklamaları ise şöyle:

"AMACIMIZ EURO 2024'E GİTMEK"

"FIFA sıralamasına baktığınız zaman Milletler Ligi ile Avrupa Şampiyonası arasındaki farkı görebiliyorsunuz ama bizim hedefimiz Almanya'da oynanacak şampiyonaya gitmek."

"OYUNCULARIMIZIN ANLIK DURUMLARINA GÖRE HAREKET EDİYORUZ"

"Oyun içinde belirli prensipler vardır. Genel olarak o prensipleri ayakta tutmak istiyoruz, 3'lü de oynasak, 4'lü de oynasak. Biz biraz daha oyuncularımızın anlık durumlarına göre hareket ediyoruz."

"ERMENİSTAN MİLLİ TAKIMI GENÇLEŞTİ"

"Ermeni futboluna biraz daha İspanyol futbol tarzı etki ediyordu ama koronavirüs sürecinden sonra hocanız değişti ve takım daha da gençleşti. Rusya U21'de oynayan ya da Bayern Münih II'de oynayan oyuncularınız var. Bu yüzden analizlerimi bir kenara bırakıp takımıma yoğunlaşabilirim."

"O SENARYOYU KAFAMDA OYNAMIYORUM"

Stefan Kuntz, Ermeni muhabirin "Yarın kaybedebilirsiniz. Böyle bir şey olursa ülkenize nasıl döneceksiniz?" sorusu üzerine; "Ben o senaryoyu kafamda oynanmıyorum" yanıtını verdi.

"TÜM OYUNCULARIM OYNAYABİLECEK DURUMDA"

"Elimizdeki tüm oyuncular oynayabilecek durumda. Tayyip Talha ve Abdülkerim Bardakcı sakatlıkları nedeniyle kadrodan çıkarıldı ama diğer oyuncularımızın sağlık durumu iyi"

"KALECİLERLE YARIN SABAH GÖRÜŞECEĞİM"

"Eğer yine en genç takımlarla devam etmek istersek, o zaman muhtemelen Mert'le oynayamayacağız. Ama şaka bir yana, yarın sabah kalecilerimizle görüşüp kararımızı onlara bildirelim. Ondan sonra haber alırsınız."

Sayfa Yükleniyor...