"Oğuzhan ve N'Sakala'ya sözleşme şoku"

Beşiktaş'ta sözleşmesi bitecek oyuncular için çalışmalar başlasa da Oğuzhan Özyakup ve N'Sakala için adım atılmadı. Oğuzhan'la istikrarsız performansı; N'Skala'yla gelecek sezon uygulanacak 7+4 kuralı sebebiyle yollar ayrılabilir.

NTV Spor 12.10.2021 - 10:20

Fanatik gazetesinin haberine göre; Siyah Beyazlılar'da sözleşmesi sezon sonunda bitecek birçok isimle yeni kontrat için görüşmeler başladı. Bu doğrultuda takımın Hırvat stoperi Domagoj Via'nın menajerine sezonluk 1 milyon 750 bin Euro'dan 2 yıllık anlaşma teklif eden yönetim, milli ara sonrasında başarılı savunmacıyla konuyu görüşecek. Takımın Kanadalı hücumcusu Cyle Larin'e 1 milyon 650 bin Euro'dan 2+1 senelik sözleşme öneren ve pazarlıklarını sürdüren idareciler, genç golcü Güven Yalçın'a da 200 bin Euro maaştan kontrat teklif etti. Schalke'den kiralanan Can Bozdoğan'ın da satın alma opsiyonunu kullanma kararı alan Kartal, 20 yaşındaki ön liberoyla 4 yıllık sözleşme imzalamayı planlıyor. Douglas, Lens ve Ljajic'le yollarını ayırıcak yönetimin, listede yer alan Oğuzhan Özyakup ve Fabrice N'Sakala'yla ise herhangi bir girişiminin olmadığı öğrenildi.

YÖNETİM SON DERECE TEMKİNLİ
Yeni kontrat konusunda beklenti içinde bulunan 2 futbolcu konusunda temkinli davranan yönetimin, 2.5 milyon Euro'luk maaşına rağmen yıllardır istikrarsız görüntü sergileyen Oğuzhan'la yola devam etmeyebileceği konuşuluyor. Tecrübeli ismin, sezonun kalan bölümünde performansını artırması halinde 750 bin Euro seviyesinde maaş önerisinde bulunabileceği kaydedildi. Yabancı kuralının gelecek sezon ilk 11'de 7+4'e düşecek olması sebebiyle sol bekte Rıdvan Yılmaz ve Umut Meraş ikilisinin yer almasını göz önünde bulunduran idarecilerin, N'Sakala'ya da yeni bir öneride bulunmayabileceği konuşuluyor.

Sayfa Yükleniyor...