"Omuzlarımızda büyük bir yük var"

Hull City'nin sahibi Acun Ilıcalı, takımı sezon ortasında devralmalarına rağmen iyi bir performans gösterdiklerini ancak gelecek sezon, daha fazlasını yapmak istediklerini söyledi.

NTV Spor 12.04.2022 - 17:57 | Son Güncelleme: 12.04.2022 - 18:18

İngiltere 2. ligi Championship takımlarından Hull City'yi bu yılın başlarında satın alan Acun Ilıcalı, dünyaca ünlü spor platformu Athletic'e açıklamalarda bulundu.

Gelecek sezon çok daha iyi bir performans göstereceklerini söyleyen Ilıcalı, "Takımı hayal ettiğimiz yere götüreceğimiz konusunda iyimserim. Taraftarla yeni bir dönemi bekliyordu ve onları mutlu etmek için buradayım. Omuzlarımızda büyük bir yük var. Sadece iş için burada değilim. Zaten bir işim var. Buraya para kazanmak için de gelmedim. Tek istediğim şey başarı.

Benim motivasyonum başarı. Ne kadar çok motive olursanız, başarı da o kadar çok olur. Gelecek sezon için konsantre olmamız gerekiyor. Bu sezonu bir hazırlık süreci gibi düşünüyorum. Sezon ortasında takımı devraldık. Genç ve tecrübesiz bir takımız. Şu ana kadar harika bir iş yaptık ve güvenli bölgeye yakınız. Ancak gelecek sezon daha çok şey yapmamız ve tüm kapasitemizi göstermemiz gerekiyor." dedi.

▶ FUTBOL HABERLERİ

Fenerbahçe'nin yıldızı Mesut Özil'le ilgili de açıklamalarda bulunan Acun Ilıcalı, "Mesut şu anda Türkiye'de mutlu. Türkiye'de oynamak hayallerinden biriydi. Türkiye'ye daha yeni geldi ve şimdilik buraya gelmesi zor gözüküyor. Önceliğimiz iyi bir takım yaratmak." ifadelerini kullandı.

 Acun Ilıcalı ayrıca şunları söyledi, "Burada 5-6 gün kalamıyorum çünkü yeterli vaktim yok. Sadece burada değil, herhangi bir yerde uzun süre kalamıyorum. Benim otelim, uçağım. Televizyonda başarabileceğim her şeyi başardım.

Hull City ise benim yeni işim, hobim ve motivasyon kaynağm. Bu takım için hayatımda büyük bir boşluk yarattım. Çocuklar oyun oynarken asla sıkılmaz.

Hayatımı bir oyun yaptım ve sürekli keyif alıyorum. Futbol benim hayatım. Fenerbahçe'nin maçlarını, Dünya Kupasını ve Şampiyonlar Ligi'nde karşılaşmaları sürekli takip ediyorum."

Sayfa Yükleniyor...