BEŞİKTAŞ'IN TRANSFER GÜNDEMİ | Ahmet Nur Çebi'den Weghorst, Gedson ve Rıdvan Yılmaz açıklaması

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, transfer çalışmalarıyla ilgili NTV Spor'a konuştu. Çebi, Hollandalı golcü Wout Weghorst ile mali konularda anlaştıklarını, oyuncunun son kararını beklediklerini söyledi.

NTV Spor 16.06.2022 - 15:35 | Son Güncelleme: 16.06.2022 - 15:46

NTV Spor Özel | Beşiktaş Hollandalı golcü Wout Weghorst’un kararını bekliyor. Siyah-beyazlı kulübün başkanı Ahmet Nur Çebi, 30 yaşındaki futbolcuyla görüşmelerin devam ettiğini söyledi.

Mali olarak anlaşılan Weghorst, ailesiyle görüştükten sonra tercihini yapacak.

- Ahmet Nur Çebi'nin Weghorst sözleri

"2-3 gün bizden izin istedi. Milli takımdan eve yeni geldiğini ve bazı görüşmeler yapmak istediğini ifade etti. En doğal hakkıdır. Tahmin ediyorum başka kulüplerden gelen teklifler de vardır. Biz de başkalarına bakıyoruz. Futbolcuyla aramızda parasal sorun yok. Diğer konularda, Avrupa'da oynamak istemesi, ailesinin istekleri olabilir buna saygı duyarım. Ben yüzde 51 olarak görüyorum. Ama olmazsa birçok futbolcu var."

- Gedson Fernandes açıklaması

Beşiktaş Başkanı Çebi, Gedson Fernandes ile ilgili spekülasyonlara da nokta koydu. Çebi, Portekizli futbolcunun yeni sezonda siyah-beyazlı formayı giyeceğini söyledi.

"Gedson bizim. Bunu herkes biliyor artık."

- Rıdvan Yılmaz'ın sözleşme detayları

Çebi, Rıdvan Yılmaz’ın UEFA Avrupa Ligi şampiyonu Eintracht Frankurt’a transferinin bitme noktasında olduğunu söyledi.

"Ödeme konusunda aşamadığımız yerler var. Bunları toparlamaya çalışıyoruz. Rıdvan altyapıdan gelen bir futbolcumuz. Bir sol bekin bu kadar para ettiği başka bir zaman olmamıştır. 6,5 milyon Euro'yu bu çocuk bir şekilde kasamıza getiriyor. 4 artı 2,5 milyon Euro ve bir sonraki satıştan yüzde 20 pay. Bonuslar yüzde 99 bize gelecek. En önemlisi benim futbolcum, kardeşim, Rıdvanım gitmek istiyor. Benim bu çocukla sözleşmem 10 yıl daha olsa 'başkanım ben gitmek istiyorum' dese mutsuz bir futbolcuyu sahada top oynatamazsınız. Taraftar bize güvensin. Biz yanlış hiçbir şey yapmıyoruz."

Sayfa Yükleniyor...