Patrice Evra'nın hayatının bilinmeyen yönü

Manchester United'ın eski oyuncularından Patrice Evra, katıldığı bir televizyon programında travmatik anılarının olduğu çocukluk döneminden bahsetti.

NTV Spor 28.04.2022 - 15:07
Son Güncelleme: 29.04.2022 - 11:38

Patrice Evra, Senegal'in başkenti Dakar'da gözlerini açtı. Hayatının ilk yıllarında Belçika'da yaşadı daha sonra ise Fransa'ya taşındı. 24 kardeşli bir ailede büyüyen Evra, genç yaşlarında babasının evi terk etmesinden sonra hayatının daha da zorlaştırdığını belirtti.

Eski Fransız yıldız, çocukluğunda Paris sokaklarında dilencilik yapmak ve uyuşturucu satmak gibi zor dönemler yaşamasının yanı sıra 13 yaşındayken de cinsel istismara uğradığını açıkladı.

40 yaşındaki eski oyuncu, İngiliz kanalı BBC One'da katıldığı bir programda, "Futbol benim hayatımı kurtardı." şeklinde konuştu.

Patrice Evra, ilk profesyonel sözleşmesini İtalya'nın alt lig takımlarından Marsala ile imzaladığını belirterek, "17 yaşında İtalya'ya gitmiştim. Oradaki zamanlarımı hatırlıyorum, sürekli oturuyorduk ve bize yemek veriliyordu. Odama girdiğimde bana ait bir eşofman olduğunu hatırlıyorum. Hemen annemi arayıp, 'Anne, burası cennet gibi insanlar bize yemek veriyor, bir yanda çatal ve diğer yanda bıçağımız var' demiştim." ifadelerini kullandı.

"Uyuşturucu sattım, dilencilik yaptım"

Evra, ayrıca televizyon programının konsepti olan 'İki Gerçek ve Bir Yalan' oyunu oynanırken, "Futbol oynamadan önce üç şeyi severdim. Uyuşturucu satmak. Dükkanın önünde para için dilenmek ve bir TV mağazasında çalışmak. Ancak biri doğru değil. Hiç televizyon satmadım ama diğer ikisi doğru." dedi.

Manchester United'ın eski sol beki, okuldaki öğretmeni tarafından cinsel tacize uğradıktan sonra hissettiği utanç duygularından da bahsederek, "13 yaşında cinsel istismara uğramak hayatımı büyük ölçüde etkiledi. Sadece kendim için utandım. Bunu yapan kişi öğretmenimdi ve bir kere otoriteye güveninizi kaybettiğinizde başka kimse güvenemiyorsunuz." diye sözlerine ekledi.

Patrice Evra, McDonalds'ta çalışan kardeşi Dominique'nin öğle tatilerinde ona yemek verdiğini de anlatarak, "Bazen gece yarısı bile, soğuk Big Mac'leri attıkları çöp kutularından alırdık." dedi.

40 yaşındaki Fransız yıldız, futbolculuk kariyerinde Manchester United, Juventus, Monaco ve Marsilya gibi takımlarda forma giymişti.

Sayfa Yükleniyor...