"Pereira'yı getirmemiz hata değildi"

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu Olağan Toplantısı'nda Vitor Pereira açıklamasında bulundu. Koç, "Pereira'yı getirmemiz hata değildi" dedi.

NTV Spor 05.02.2022 - 17:11

Ali Koç, Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu Olağan Toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu.

Sezon başında takımın başına geçen Vitor Pereira'yla ilgili Ali Koç, hata yapmadıklarını belirterek, "Pereira 4 ülkede şampiyon olmuş, Türkiye'yi biliyor, puan ortalaması Almanya hariç ikinin üzerinde, pek çok kupa kazanmış... Ben hala doğru tercih olduğunu düşünüyorum. Ama biz ona Türkiye'de doğru futbol iklimini sağlayamadık. Vitor Pereira'yı takımın başına getirerek hata etmediğimizi bir kez daha söylemek istiyorum. Kendisi Lazio ile de görüşüyordu, bize geldi." dedi.

Ali Koç ayrıca şunları söyledi, "Yeni hocamız geldiğinde de benzer şeyler söylenecek. Önümüzdeki sezon için hangi hocayla anlaşırsak anlaşalım, karşımıza çıkacak argümanların bilincindeyiz." 

İlk olarak 2014/15 sezonunda Fenerbahçe'yle anlaşan Vitor Pereira, bu sezonun başında tekrar takımın başına geçmişti. Fenerbahçe'deki ikinci döneminde 25 maça çıkan Portekizli teknik adam 11 galibiyet, 7 beraberlik ve 7 mağlubiyet aldı.

▶ FENERBAHÇE HABERLERİ

Sayfa Yükleniyor...