Quaresma ateş püskürdü

İran'ı çalıştıran Portekizli teknik adam Carlos Queiroz'un maç sonu açıklamasında Ronaldo'nun oyundan atılması gerektiğine ilişkin sözlerine Quaresma'nın tepkisi sert oldu.

NTV Spor 26.06.2018 - 10:53 | Son Güncelleme: 26.06.2018 - 11:12

Beşiktaş'ın Portekizli yıldızı Ricardo Quaresma, 2018 Dünya Kupası'nda geçtiğimiz gün ülkesinin İran ile 1-1 berabere kaldığı maçta kaydettiği harika golün yanı sıra, karşılaşma sonrası yaptığı açıklamalarla da gündeme oturdu.

İran'ın çalıştıran Portekizli teknik direktör Carlos Queiroz'un maç sonunda Cristiano Ronaldo'nun kırmızı kart görmesi gerektiği yönündeki sözlerine yanıt vermesi istenen Quaresma, 65 yaşındaki teknik adamı sert sözlerle eleştirdi.

Başlangıçta vatandaşına yanıt vermekten kaçınan 34 yaşındaki futbolcu, "Eğer onun hakkında konuşursam bütün geceyi burada geçiririz. Açıkçası onun sözleri beni İranlılardan daha çok sinirlendiriyor. Queiroz bir Portekizli olarak kendi ülkesinin futbolcularına daha fazla saygı duymalı." dedi.

İkinci devrenin son bölümünde yaşanan ikili mücadele sırasında Cristiano Ronaldo'nun rakibine dirsek attığı kameralara yansımış, Video Yardımcı Hakem (VAR) sistemiyle pozisyonu tekrar izleyen hakem Enrique Caceres daha sonra Portekizli yıldızı sarı kartla cezalandırmıştı. İran Teknik Direktörü Queiroz ise maç sonu yaptığı açıklamada bu pozisyonu hatırlatarak, "Açık bir dirsek atma vardı ve bunun karşılığı sarı değil, kırmızı karttı. Yine de söz konusu benim ülkem ve oyuncum olduğu için bu konuda daha fazla konuşmak istemiyorum." ifadelerini kullanmıştı.

Portekiz, 1-1 tamamlanan maç sonucunda B Grubu'nu ikinci sırada tamamlayarak adını ikinci tura yazdırmayı başardı.

Sayfa Yükleniyor...