Recep Tayyip Erdoğan: Fenerbahçe, ülke sporunun lokomotifi oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve TFF Başkanı Nihat Özdemir, Faruk Ilgaz Tesisleri'nde düzenlenen Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Toplantısı'na katıldı.

NTV Spor 26.10.2019 - 16:09 | Son Güncelleme: 26.10.2019 - 17:56

Toplantıda söz alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Fenerbahçe kurulduğundan beri ülkemiz sporunun lokomotifi olmuş bir kulübümüzdür." derken, "En çok sporcu yetiştiren, olimpiyatlara en çok sporcu gönderen Fenerbahçe'dir. Pek çok alanda lider ve öncü olan Fenerbahçe'ye yakışan da buydu ve bunu gerçekleştirmiştir." ifadelerini kullandı.

 Fenerbahçe sevdasının çocukluktan geldiğini belirten Erdoğan, "Rahmetli babam sporculuğa devam etmeme müsaade etmedi, okumamı istedi. Sahanın içinde olmasa da Fenerbahçe'yle ile olan muhabbetimiz, çeyrek asrı bırakan siyasi görevlerim sürecinde hizmet verme bakımından bütün kulüplere eşit davranmaya çalıştım. Hizmet ve icraat konusunda herkesin yanında oldum. Bununla birlikte Fenerbahçe'nin gönül dünyamızdaki yeri asla değişmedi" dedi.

Fenerbahçe'de yüksek divan kurulu üyesi olmasının kendisini çok mutlu ettiğinin altını çizen Recep Tayyip Erdoğan, "İnşallah yüksek divan kurulumuzun bundan sonraki çalışmalarına her türlü desteği verip, her türlü katkıyı sunacağız." diye konuştu.

"Fenerbahçe sadece bir spor kulübü olarak kurulmamıştır. Bu ülkenin istiklaline hizmet etmek için vücut bulmuş bir kulüptür." diyen Erdoğan, "Tüzüğünde yazsın yazmasın, her kulübün hatırlaması gereken günlerden geçiyoruz." ifadelerini kullandı. 

Sayfa Yükleniyor...