Red Bull Neymar Jr.'s Five’da şampiyon Atletico Trabzon

Dünyaca ünlü Brezilyalı futbolcu Neymar Jr.’ın ismiyle düzenlenen Red Bull Neymar Jr.'s Five’da şampiyon Atletico Trabzon oldu.

NTV Spor 29.03.2022 - 17:48

Brezilyalı futbolcu Neymar Jr.’ın adıyla düzenlenen sokak futbolu turnuvası Red Bull Neymar Jr.’s Five’da en iyiler, Trabzon’daki Türkiye Finali’nde karşı karşıya geldi.

Adana, Erzurum ve Trabzon’daki elemelerinin ardından altı takım büyük finale adını yazdırdı. Şampiyon altın golle belli oldu. Red Bull Neymar Jr.’s Five Türkiye Finali’nde iki Trabzon ekibi Atletico Trabzon ve Joga Bonito karşı karşıya geldi.

Normal süresi 0-0 biten heyecan dolu karşılaşmada Batuhan Demir’in altın golüyle Atletico Trabzon kupaya uzanmayı başardı. Bu sonuçla Türkiye şampiyonu olan Atletico Trabzon Katar’da düzenlenecek Dünya Finalleri’ne giderek, Türkiye’yi temsil etme ve dünya şampiyonu Neymar Jr. Enstitüsü’ne karşı oynama fırsatını yakaladı.

“Çifte şampiyonluk yaşayacağız”

Şampiyon takımın kaptanı Ergun Soylu, “Trabzonspor’un şampiyonluğuyla beraber çifte şampiyonluk yaşayacağız diyebilirim. Trabzon’da oynanan bir finalde iki Trabzon takımının karşılaşması çok güzel oldu. Biz daha önce de Red Bull Neymar Jr.’s Five’a katılmıştık ve Erzurum’daki finalde elenmiştik.

Yarım kalan bir hikayemiz vardı, onu tamamlamış olduk. Şampiyon olacağız demiştik ve olduk da. Şimdi Katar’a tarih yazmaya gidiyoruz” diye konuştu.

Neymar Jr. Enstitüsü nedir?

Dünya Finali’nde şampiyon olacak ekibin karşısına çıkacak olan Neymar Jr. Enstitüsü, Neymar’ın kurduğu kâr amacı gütmeyen bir dernek. Başarılı oyuncunun çocukluğunu geçirdiği Praia Grande'de bulunan Enstitü, 7-14 yaşları arasındaki 2 binden fazla çocuk ve aileleri için barınma, yemek ve futbol gibi hizmetler veriyor.

Sayfa Yükleniyor...