"Sacha Boey Galatasaray’ı sattı!"

Galatasaray efsanesi Ümit Davala katıldığı bir programda Sacha Boey'nin halsizliğini bahane ederek Gaziantep FK maçında oynamadığını söyledi.

NTV Spor 24.03.2022 - 12:08 | Son Güncelleme: 24.03.2022 - 12:48

➤ GALATASARAY HABERLERİ

Barcelona'ya dramatik şekilde elenerek Avrupa'ya veda eden Galatasaray milli ara öncesi deplasmanda Gaziantep FK'ya 3-1 yenildi.

Sarı-Kırmızılı takımın teknik direktörü Domenec Torrent maç öncesinde Omar Elabdellaoui'nin sakatlık, Sacha Boey'nin ise hastalık nedeniyle kadroda yer almadığını söyledi.

Galatasaray efsanesi Ümit Davala ise Nutspor'da katıldığı bir programda Fransız bekin halsizliği bahane ederek oynamak istemediğini ifade etti.

➤ GALATASARAY'IN FİKSTÜRÜ

"Galatasaray, maçtan bir gün önce idmanını statta yapıyor. Omar orta yaparken adalesinden sakatlık yaşıyor. Ona rağmen Gaziantep’e götürülüyor. Orada MR’ı çekiliyor ve doktor ‘Oynayamaz’ raporu veriyor. Ligde hep Omar oynar, Sacha Boey onun yedeğidir. Maç günü Boey, Omar’ın oynamadığını bildiği için maç günü Torrent’e ‘Ben halsizim. Antep’e karşı oynayamam’ diyor. Halsizlik, yorgunluk herkeste var zaten. Halsizlik olsa bile serum yiyip, vitamin alıp çıkar oynarsın."

Ümit Davala, Sacha Boey'nin oynamaktan kaçtığı ifade ederek, "Galatasaray'ı sattı" ifadelerini kullandı."

"Ben futbolculuk dönemimde bu halde iken onlarca maça çıkmışımdır. Fedakarlık yapmışızdır. Boey’in bu yaptığında şeytanlık sezdim. Sen maç günü Galatasaray’ı satıyorsan bu şekilde, oynamam diyorsan sen de bir şeytanlık var. Galatasaray’ın sana ihtiyaç duyduğu bir dönemde sen oynamam diyorsun. Eğer başka bir teknik direktör olsaydı orada Boey’i ilk uçakla Fransa’ya gönderirdi. Boey 21 yaşında, daha hiçbir şeyi elde etmemiş. O forma çok kıymetli. Sen bu işlere girme, O formayı satmak, oynamamak gibi hiçbir lüksün olamaz. Boey’e bunu hiç yakıştıramadım. Kabul edilebilir bir durum değil. Boey’in bu tavırlarından dolayı Antep maçında Semih Kaya sağ bek oynatıldı."

Sayfa Yükleniyor...