Salih Uçan: Formayı aldıktan sonra kolay kolay geri vermem. Herkes kalitemin farkında...

Beşiktaş'ın yeni sezon öncesindeki hazırlık maçlarında öne çıkan isimlerden olan Salih Uçan, kariyeri ve kısa vadedeki planları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

NTV Spor 17.07.2022 - 11:54

Başakşehir'de geçirdiği kiralık dönemin ardından yeniden Beşiktaş'a dönen Salih Uçan, yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Beşiktaş'ın kamp dönemindeki en dikkat çeken oyuncularından biriydi.

Kendisine güvendiğini üstüne basa basa vurgulayan yıldız futbolcu, Sabah'a verdiği röportajda, "Formayı kazanıp oyun planı ve gidişatında yer edinir, adımdan söz ettirirsem benden mutlusu olmaz. Beşiktaş'tayız çok ciddi oyuncular var ama ben de Salih Uçan'ım" dedi.

"19 yaşında Fenerbahçe'de oynadım, üzerine Roma yaptım. Alanyaspor'a geldim ama tekrar Beşiktaş'a çıktım. Formayı aldıktan sonra kolay kolay geri vermem. Herkes kalitemin farkında, işlerin her zaman şanssız gideceğini düşünmüyorum."

"Futbol kariyerimin %60'ı bitti gibi" diyen Salih, "12 senedir futbol oynuyorum. Bir 12 sene daha gider m? 'İnşallah' diyelim. Fiziksel olarak bir sıkıntım olmazsa uzun süre daha bu işi götürebileceğimi düşünüyorum" diye konuştu.

Yükselen performansı ile iligli de konuşan Salih Uçan, "Yazın inanılmaz çalıştım. Geçen sezon bittikten sonra sadece 10 gün dinlendim. Kendimi detoks kampına aldım, beslenme düzenimi vs. değiştirdim. Ekstra bireysel antrenörümle birlikte de iki hafta kadar özel çalıştım. İyi yolda ilerlediğimi düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Beşiktaş'ın Werder Bremen ile oynadığı hazırlık maçında 1 gol atan Salih, Mainz karşısında ise 1 asist yapmıştı.

Sayfa Yükleniyor...