Erden Timur sezon sonu için iddialı: Şampiyon olacağız ama kolay olmayacak

Galatasaray Sportif AŞ Başkanvekili Erden Timur, kulübün YouTube kanalına sezonu değerlendirdi, "Şampiyon olacağız ama kolay olmayacak" dedi.

NTV Spor 29.09.2022 - 22:59
Son Güncelleme: 30.09.2022 - 01:09
Sosyal Medya

"Galatasaray tarihinde İzlerken en çok keyif aldığınız Galatasaraylı futbolcu kimdir?" sorusuna Erden Timur, "Benim yaş grubum için bu sorunun cevabı Hagi'dir. Unutulamazdır" yanıtını verdi. 

Eski futbolcu Sofiane Feghouli'nin alacaklarından dolayı kulübü FIFA'ya şikayet etmesi konusunda ise Timur; "Feghouli kendisi açıkladı, hukuki süreç başlattı. Süreç o şekilde. Belli ödemeler yapılıyor. Bir sürü paralar ödeniyor. Yönetim, hepimiz cebimizden paralar veriyoruz. Burada yıllarca oynamış insanların belli şekilde daha özenli davranması gerekiyor" ifadelesini kullandı. 

Medyada yer alan pilot takım konusu doğru mudur? sorusu üzerine ise Erden Timur şöyle konuştu, "Neticelenmek üzere, büyük ölçüde neticelendirildi, prosedürüne kaldı. Bir takım ismi vermek doğru değil şu an. Galatasaray için bir altyapı anlamında pilot takım. Sadece 1 tane değil, başka takımlar da olacak. Dünyada çok yeni değil ama yeni yeni gelişiyor. Galatasaray bu konuda Türkiye'de öncü olmalı. Başka coğrafyalarda takımlar olacak ki, oralardan da beslenebilesiniz. Dünyada herkesin bildiği City modeli var. Göztepe satın alındı mesela bu modelde. Galatasaray'ın bu işin Türkiye'de öncülüğünü yapması gerekiyor."

STADYUM SPONSORLUĞU

Stadyum sponsorluğu konusunda birçok görüşme yapıldığını vurgulayan Galatasaray Sportif AŞ Başkanvekili Erden Timur, "Stadyum sponsorluğu konusunda birçok görüşme yapılıyor. İnşallah neticeye varır. Ben de olsun istiyorum" dedi. 

Amatör branşlar konusunda da Timur, "Galatasaray'ın toplam borcuna baktığınız zaman, yanlış olmasın ama 14-15 yıllık amatör branşlar zararının toplamı. Amatör branşlar önemli ama. Toplumsal görev diyoruz ya, amatör branşlar kamu görevi yürütüyor. Burada pozitif ayrıcalıklar ile, teşvikler ile, vergi kolaylığıyla amatör branşların desteklenmesi gerekiyor. 10 bin insan var orada. Tamamen kamusal bir iş. Burada rekabet ettiğinizde kurumların takımları var" görüşünü aktardı. 

"Şampiyon olacağız ama kolay olmayacak"

Sezon sonunda şampiyon olacaklarını söyleyen Erden Timur sözlerini şöyle tamamladı, 

"İki defa çift deplasman oynadık. Üç tane liderle oynadık. Antalya'yla oynadık. Ama buralardan da iyi çıkıyoruz. İkinci devre daha iyi fikstürümüz olacak. Zaman her şeyi düzeltecek. Bizim taraftarımız çok büyük. Her takımın ki çok büyük olabilir ama bizim taraftarımız çok büyük. Tekrar Avrupa şampiyonu olmak için bu yıl başarılı olmamız, şamphiyon olmamız çok önemli! Zor dönemde destek olmak çok önemli. Düşüşler de olacak ama oyuncularımızı hep morallendirmemiz lazım. Hep moral, hep destek! 22-23 yaşındaki insanlar. Şunu düşünmek lazım. Bunu önemli rica ediyorum. Birileri sizle ilgili homurdansa, o kadar fazla etkiler ki öz güveninizi. Bir geri pasta homurdansa. 4-5 maç yeni aldığımız oyuncu iyi performans göstermese onlara da aynı şeyi yapacağız.


Tabii ki gol atsın istiyoruz ama zaman vermekk lazım. Avrupa'daki başarılı takımlara ve hocalara baktığınızda gelip hemen başarı gösteren yok. Hep moral ve destek. En önemlisi kötü zamanda destek. Sonuna kadar destek ve dirayet. Basketbolda son topa kadar, burada da son dakikaya kadar mücadele. Bu sezon inşallah şampiyonlukla neticelenecek ama kolay kazanılmayacak. Sonuna kadar destek versin ve samimiyet aransın. İnsanlar bunu romantizm olarak düşünmesin ama birbirine sevgiyle bakması lazım. Herkesi anlamak lazım. Babam 'Başkasının düşüncesinin yanlış olduğunu söylemesi insanın haddi değil' der. Gerçekten insanın haddi değil. Söyleten var. Öyle bakmak lazım. İnsan da zaten sevgiyle, doğru düşünceyle, hoşgörüyle baktığında onun bereketi çok olur. Hem iradeli hem mücadeleci hem sabırlı olmalı. Hep destek vermeli ve iyi niyetli olmalı."

Sayfa Yükleniyor...